banner851

banner614

MÜTEAHHİT ÖZPOLAT'TAN YALANLAMA GELDİ

banner619

Akınlar Mahallesi’nde Özpolatlar İnşaat’a ait yapımı süren siteye malzeme ve işçilik hizmeti veren Ankara merkezli Ena Proje firmasının sahibi Ensar Atabay'ın 1 milyon TL’lik alacağını tahsil edemediği gerekçesiyle Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulunduğu Müteahhit İbrahim Özpolat'tan yalanlama geldi. Belgelerle konuşan ve Ena Proje ile 350 bin TL'lik bir sözleşmeye imza attıklarını belirten Özpolat, işi istedikleri gibi yapmadığı için anlaşmayı feshettikleri Ena Proje'ye gerekli tüm ödemeleri yaptıklarını ve hiçbir borç kalmadığını söyledi.

banner846
Gündem 11.11.2019, 16:28 11.11.2019, 18:03
3673
banner844
Merkeze bağlı Akınlar Mahallesi’nde modern mimarisiyle dikkat çeken ve şimdiden çoğu dairesi satılan "Akınpark" isimli sitenin inşaatını sürdüren Özpolatlar İnşaat’ın ortaklarından Müteahhit İbrahim Özpolat şirketlerini karalamaya yönelik ithamlara yanıt verdi.

"Ena Proje firmasına hiçbir borcumuz yoktur"

Uzun yıllardır inşaat sektöründe olan ve Düzce ile birlikte birçok ilde büyük projeler hayata geçiren Özpolatlar İnşaat'ın köklü ve güvenilir bir firma olduğunu vurgulayan Özpolat, Ankara merkezli Ena Proje firması sahibi Ensar Atabay, yüklü alacağını tahsil edemediği iddialarının gerçeği yansıtmadığını belgeleriyle gösterdi.


22 Ağustos 2019 tarihinde söz konusu firma ile KDV ile birlikte 350 bin TL'lik sözleşme imzaladıklarını belirten Özpolat, "Sitenin C Blok kaba sıva, saten alçı, iç boya gibi işleri için bu firmayla anlaştık. Ancak çalışma prensiplerini ve verdikleri hizmetten memnun kalmadığımız için karşılıklı anlaşarak sözleşmeyi feshettik. Karşılıklı oturup konuşarak, bir ödeme planı çıkardık, senetleri hazırladık ve bunları imza altına alarak gerekli ödemeleri de yaptık. Ena Proje firmasına hiçbir borcumuz yoktur. Ayrıca işçilerin maaş ve sigortalarının ödenmediği de yalandır. Biz tüm iş ve işlemlerimizi kanunlara uyarak yaparız. İşçinin hak ve güvenliğini görmezden gelmemiz mümkün değildir." dedi.

"Hem konut hem de güven inşa etmeye devam edeceğiz"

Bugüne kadar hayata geçirdikleri her projenin büyük ilgi görmesinin altında yatan nedenlerin en başında kalite ve güvenin geldiğini kaydeden Özpolat, asıl mağduriyet bu tür asılsız iddialarla karşı tarafında kendilerine yaşattığını savundu.Akınpark gibi daha daha çok sayıda büyük ve modern projeyi Düzceliler ile buluşturmak için çalıştıklarını ifade eden Müteahhit İbrahim Özpolat, hem konut hem de güven inşa etmeye devam edeceklerini vurguladı.


 
Yorumlar (12)
Magdur 1 yıl önce
Paramizi aldınız yediniz Allah yetirmesin Allah sizi nasıl biliyorsa öyle yapsın yalancı uckagitcilar
Mesut seyran 4 ay önce
Mağdur olanlar bana ulaşırsa çok iyi olur birlikten kuvvet doğar bizde çok mağdur olduk 2015 yılından bu yana
Gizli bir birey 2 yıl önce
Bende bir birey olarak daire satın aldım belirttikleri zamanda teslim etmediler. ve mahkeme kararı ile kazandım 35 bin tl parayı bana iade edemiyorlar. yakında göreceksiniz takipte kalın
Bir dost... 2 yıl önce
Daha fazla itibarınızı zedelemeyin Düzce avuç içi kadar çoktan reklam oldunuz yeterince. İnsan komşuya örnek alır 6 ayda bir sürü bina dikti karşınıza malum inşaat firması.
cesaret 2 yıl önce
taşeron firma nereden buluyor bu cesaretide c.savcılığına şikayet ediyor? ateş olmayan yerden duman çıkmaz
EGM81 2 yıl önce
4 yıldır kullandığınız taşeron sayısından mi bahsetmeli, ödemesini alamayan esnaflardan mi bilmem ama hala elektriksiz, iskansiz oturan arkadaşlar var binada. Sizin elektrik borcunuz yüzünden 1 aydır elektrik yok o binalarda. Yazık size..
Imzalar 2 yıl önce
Yukarıdaki sözlesme resimlerinde Ensar Atabayın 2 evraktaki imzaları birbirinden tamamen farklı...
Alaturka 2 yıl önce
Elektrik Borcun Var Odamı Yalan insanlar Mağdur Orda...
:d 2 yıl önce
ensar atabay ın iki imzasıda baya benzermiş he
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20°
açık