banner851

banner614

“NAFAKA ÖDEMEYE İTİRAZIM VAR”

banner619

5 yıl önce boşandığı eşine süresiz nafaka ödemesine karar verilen Erkan Can, artık nafaka ödeyecek gücü kalmadığını göstermek amacıyla geçtiğimiz hafta Perşembe günü Ankara’ya yürümek için yola çıktı. Bugün Düzce’ye ulaşan Can, Çocuk haczine ve ömür boyu nafaka ödemeye itirazımız var” diye konuştu.

banner846
Gündem 21.04.2021, 13:00 21.04.2021, 17:48
1265
banner844

İstanbul’da yaşayan Erkan Can (49), 2014 yılında evlendiği eşinden 2016 yılında boşandı. Eski eşine her ay 2 bin TL nafaka ödemek zorunda kalan Can, artık bu parayı ödemek istemediği için Ankara’ya kadar yürümek için yola çıktı. 15 Nisan Perşembe günü İstanbul’dan ‘nafaka yürüyüşüne’ başlayan Can, bugün Düzce’ye ulaştı.

“Tüm mağdurlar bana eşlik etmeli”

Cedidiye Meydanında basın açıklaması düzenleyen Can, ekonomik sıkıntılarının olduğunu ve artık nafakayı ödemeyecek duruma geldiğini belirtti.  Can, Ankara’ya ulaştığında Cumhurbaşkanlığı ve Adalet Bakanlığı ile iletişime geçeceğini kaydetti. Çocuk haczine ve ömür boyu nafaka ödemeye itiraz ettiğini ifade eden Can, tüm mağdurların kendisine eşlik etmesi için çağrıda bulundu.

“Çocuğumu da göremiyorum”

Adalet için yürüdüğüne dikkat çeken Can, şu ifadeleri kullandı:

“Sesimi duyurmak için Külliye ve Adalet Bakanlığına kadar gideceğim. Derdimi ve mağduriyetimi anlatacağım. Belki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile görüşemeyeceğim, ama sesimi yetkililere duyuracağım. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ülke gündemi ile çok yoğun şekilde uğraşıyor. Çocuk haczine ve ömür boyu nafaka ödemeye itirazımız var. 6284 sayılı kanun ve Heccav konusunda itirazlarımız var. Bunlar Türk aile toplumunun kökünü dinamitle havaya uçuruyor. Bu şekilde evlilik kavramından uzaklaşıyor” dedi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (1)
Mehmet ERDEM 4 ay önce
Süresiz nafaka modern köleliktir, haksızlıktır zulümdür. İnsanlar 20 yılda emekli olurken 30-40 yıl nafaka ödemek nasıl bir adalettir? Her yıl % 40 üfe oranında artıyor üstelik. Maaşlara ise %10 zam geliyor. Yakında verdiğimiz nafaka aldığımız maaşı geçecek 1600 TL nafaka ödüyorum bu arada 12 yıldır