banner851

banner614

NE KADAR HİZMET O KADAR VERİM

Öncü Televizyon ekranlarında dün akşam yayınlanan Haftaya Bakış programının konuğu, Düzce’ye yeni atanan İl Sağlık Genel Sekreteri Lütfi Çırakoğlu idi. Çırakoğlu, Düzce’deki sağlık kurumları ve işleyiş hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sağlık kurumlarını beklediğinin altında bulduğunu söyleyen Çırakoğlu, onkoloji hastanesi için ise “ her şeyimiz hazır olursa bakanlıktan uzman isteyebiliriz.” dedi.

banner619
Gündem 24.11.2012, 13:58
243
NE KADAR HİZMET O KADAR VERİM

Sağlık Bakanlığının yeni yapılanması kapsamında, Kamu Hastanelerinin tek bir çatı altında toplanması için başlatılan uygulamayla Düzce’ye İl Sağlı Genel Sekreteri olarak atanan Dr. Lütfi Çırakoğlu, dün akşam Haftaya Bakış programında Özlem Yavuz’un konuğu idi.

Çırakoğlu öncelikle İl Sağlık Genel Sekreterinin görevi hakkında bilgi verirken Düzce’de sağlık alanındaki çarpıcı tespitlerini de paylaştı.

Sonucu ilerleyen zamanlarda göreceğiz

“Yeni yapılanmayla hastaneler tek bir çatı altında toplandı. Temel hedef hastaneleri hem finansal hem de hizmet açısından daha iyi yönetmek. Personel açısından da daha etkin kullanmak. Bütün hastanelerin ihtiyacı da tek elden yapılacak. Geçmişte yaşanan sıkıntıların engellenmesine ve aşılmasına yönelik bir çalışmadır.” Diyerek, Sonucun ilerleyen zamanlarda görüleceğini belirtti.

Çırakoğlu, hastanelerin özerk, kendi yağı ile kavrulan özel işletmeler olacağını söyleyerek, iyi yönetilirse devam yönetilmezse “Allahın selameti başınıza olsun diyecekler” dedi.

Çırakoğlu,  

banner844
Yorumlar (0)