banner851

banner614

NE OLACAK HALİMİZ?

Devlet hastanesi yapılamıyor top TOKi’de, Kültür merkezi yapılamıyor top Bakanlıkta, kentsel dönüşüm başlayamadı top yine TOKİ’de. Otoban çıkışı yapılamadı suçu CHP’de. Köprüler yapılamıyor top DSİ’de. Terminal yapılamıyor Top kamulaştırmada. Kısacası topu herkes birbirine atıyor. Düzce yıllardır bunun ceremesini çekiyor. Birilerinin iş bilmez oluşunun, ağır davranışının cezasını Düzceliler çekiyor.

banner619
Gündem 23.09.2012, 12:08
249
NE OLACAK HALİMİZ?

Düzce yıllardır yarım kalan ya da hiç başlayamamış projelerle boğuşuyor. Ancak projelerle ilgili kurumlar ve siyasiler topu hep birilerine atıyor. Projeler gecikiyor, olan Düzceli’ye oluyor. Yatırımlar bekliyor, gelişmekte olan Düzce deniyor ancak hiçbir yatırım tam olarak zamanında bitirilmiyor.

Hastane, terminal, otoban çıkışı, köprüler, toplu konutlar, yollar. Düzce’nin belli başlı sorunları. Kimi yarım, kimi hala başlayamamış, ama en gerekli yatırımlar. Bir çoğunun suçlusu müteahhitler ve bazı kurumlar olarak gösteriliyor. Geçtiğimiz günlerde Düzce’ye gelen İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’e Vali Adnan Yılmaz tarafından bu sorunlar iletildi. Gerçi bugüne kadar ayda yılda bir de olsa Düzce’yi ziyaret eden bakanlara bu sorunlar hep iletildi idareciler ve siyasiler tarafından ancak, şimdi Düzcelilerin umudu, Vali Yılmaz’ın bu konuda iş bitirici olması. Yalnızca Vali Yılmaz’ın çabaları ile olamayacağı için siyasilere de büyük iş düşüyor. Siyasilerin Ankara’da Düzce için daha çok bastırması ve sesini duyurması gerektiği düşünülürken, zaten çok proje üretmeyen bir il olan Düzce’nin, ürettiklerini de siyasete ve bürokrasiye kurban vermemesi isteniyor.

HABER:H.İŞCAN

Yorumlar (0)