banner851

banner614

NE YAPTILARSA OLMADI

Merkeze bağlı Hacıalilar Köyü’nden gelen görüntüler durumun ciddiyetini ortaya koyuyor. Amerikan beyaz kelebekleri tüm ilaçlamalara rağmen evlere kadar girdi.

banner619
Gündem 03.09.2018, 14:54 04.09.2018, 18:27
3613

Geçen yıl özellikle fındık tarlalarını basan Amerikan beyaz kelebekleri, bu yıl, geçen yıldan daha fazla etkili olmuştu. Kelebekler yüzünden Düzce merkez, ilçeler ve köylerde vatandaşlar sıkıntılı günler geçirmeye devam ediyor.

Merkeze bağlı Hacıaliler Köyü’nde de vatandaşlar tüm ilaçlama ve alınan tedbirlere rağmen Amerikan beyaz kelebeklerinden kurtulamıyor. Kelebekler, evin duvarları hatta evlerin içlerine kadar girerek köy halkını tedirgin ediyor.

Köy sakinlerinin psikolojilerini bozan bu durumdan nasıl kurtulacağı ise bilinmiyor. Sakinler, bu durumun böyle devam etmesi halinde kelebeklere nasıl çözüm bulunacağını merak ediyor. Köy sakinleri, yetkililerden de yardım bekliyor.

Köyde yaşadıkları sıkıntıyı whatsapp ihbar hattımıza gönderen bir köy sakini de yaptığı açıklamada “Bir haftadır evimi kurtlar bastı. Çamaşır asamıyorum. Bunlar yüzünden çok zor durumdayım.” ifadelerini kullandı.

Haber: M. AYDIN

banner844
Yorumlar (12)
fırat 3 yıl önce
Bilgiçlik taslamak istemem ama Kaymakçı köyünde arap sabununun işe yaradığını ,ve yaptıklarını gördüm.
Vergi veren 3 yıl önce
Herşeyi devletten beklemeyin alın ilacı bahçelerinizi ilaclayin. Biz ilaçladik kurtulduk şimdilik.
İhsan açıkgöz 3 yıl önce
İlaçla olacak bir iş değilki. Adamlar zamanında bıraktı başımıza bela oldu tırtıllar . Bunu AR-GE ile başka bir böcek yetiştirmemiz lazım. Para dökerek savaşılmaz . Hem mahsüle hem toprağa yazık
beyköylü 3 yıl önce
herkes cimere şikayet etsin
hasan 3 yıl önce
Tavuklar yemediği gibi hiçbir hayvan yemiyor bunları.Bence bir kuş türünün genleri ile oynayıp bunları severek yiyen bir kuş haline getirmek lazım :) yoksa ilaçla falan olacak iş değil,biz zehirleniriz bunlara birşey olmaz.Birçok deney yaptım,üzerine doğrudan sıkılan mazot,gazyağı,tütün,sirke,acı biber,böcek-sinek ilaçları vs.hiçbiri öldürmedi.Yani şuan sadece üzerine basılınca ölüyor hayvan.
Üçköprülü 3 yıl önce
Önceki gün ilaçlama yaptılar bu nasıl bir ilaç yapmak arabanın üzerinden yol kenarlarına püskürtme yapıyor ilaç da havaya gidiyor ilaçlayan bilinçsiz kontrol desen yok yapma daha iyi
Doğanlı sakini 3 yıl önce
Direk ağaçlara ve ağaç diplerine ilaçlama yapmaları gerekirdi. Sinek zannettiler sanırım hemen ölmüyorlar sürekli çoğalıyorlar.
Doğanlı sakini 3 yıl önce
Gezen tavuk çözü yazan arkadaş tavuklar bunları yemiyor acilen belediyenin ilaçlama yapması gerekli.. Düzce nin hemen her yerine yayıldılar çözüm bekliyoruz biz kendi çabamızla ilaçlıyoruz lakin herkesin ilaçlaması gerekli...
Devlet nerede 3 yıl önce
Tarim kredide yatan memurlara muhendislere milyarlarca lira oduyorsun sonra bunlari denetlemiyorsun,bir suru muhendisin var bu adamlar isin ehli degilse ehlini bul getir,ehli olmayanada koy koy dolastir tpolattir bu kurtlari yatacaklarina
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın