banner851

banner614

"Nedeni metan gazı sıkışması.”

23 Haziran 2009 Çarşamba günü D-100 Karayolu Altınpınar köyü girişinde bulunan İmteks Fabrikası'nda meydana gelen ve bir kişinin öldüğü, 3 kişinin ise yaralandığı patlama ile ilgili İmteks'ten bir açıklama yapıldı.

banner619
Gündem 26.06.2009, 09:19
195

Meydana gelen patlama sonucunda 1 kişinin hayatını kaybettiği, 3 kişinin ise yaralandığı İMTEKS'ten patlamayla ilgili açıklama geldi. Açıklamada, bazı basın organlarında boya kazanı patlaması olarak çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı vurgulandı.Patlama ile ilgili İmteks'ten yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Firmamızda 23 Haziran 2009 saat 16.00 civarında işletmenin dışında sosyal tesislerin arka kısmında beton zemin altında oluşan metan gazı sıkışması sonucu patlama oluşmuştur. Oluşan bu patlamada bir çalışanımızı iç kanama nedeniyle kaybettik. Bir çalışanımız da ayağındaki kırık nedeni ile tedavi altındadır. Basında çıkan boya kazanı patlaması haberleri kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. İşletmemizde boya kazanı ve benzeri patlayıcı herhangi bir cihaz ya da madde bulunmamaktadır. Olya yerinde yapılan araştırmalar neticesinde resmi kurumlar tarafından bulunan bulgular kesinlikle olayın yer altında oluşan metan gazı sıkışması sonucunda olduğunu göstermektedir. İnsan sağlığı ve iş güvenliği konusunda bugüne kadar örnek gösterilen firmamız bundan sonra da aynı şekilde davranmaya devam edecektir. Doğal afet sınıfına girebilecek bu yaşadığımız olaydan dolayı hepimiz çok üzgünüz.”

Yorumlar (0)