banner851

banner614

NİHAYET "DERT"SİZ GEZİLECEK

Düzce'de kıymeti yeni yeni anlaşılan turizmi geliştirmek için süren gayret, sonunda alt ve üst yapı çalışmalarına yansıdı. Yıllarca sorunlu şekilde düzeltilmeyi beklediği için Düzce'nin imajını zedeleyen önemli turistik adreslere giden yollarda başlayan çalışmalar, "Artık gelen turistler yollardan dert yanmayacak." dedirtti.

banner619
Gündem 27.11.2016, 12:05 27.11.2016, 13:20
4348
NİHAYET "DERT"SİZ GEZİLECEK

Düzce'de turizmi daha iyi noktalara taşımak adına son yıllarda projelere ağırlık veriledursun geç kalınan bir adım olan ve en büyük sorun olarak gösterilen yolları iyileştirmek için de çalışmalar yürütülüyor. Yeşil Düzce'nin turizm denilince can damarı olarak gösterilen gözde adreslerine giden yolların dar ve bozuk oluşu, tanıtımı adeta baltalarken, sonunda bu önemli konuya el atılıyor. Yıllarca yol ve elektriksiz bir şekilde yatırımcıya sunulan Kardüz Yaylası örneğinden ders alınan Düzce'de artık, hem tanıtım hem de turist çekmedeki anahtarın sorunsuz alt ve üst yapıdan geçtiği kabul görüyor. Bu doğrultuda, Düzce İl Özel İdaresi eliyle Beyköy Beldesi – Samandere Şelalesi – Sinekli Yaylası – Abant Gölü arasında bulunan turizm yolunda genişleme çalışmalarına başlandı. Ödeneği Turizm Bakanlığı'nca tahsis edilen toplam 26.5 km’lik turizm yolunun Samandere Şelalesi'ne kadar olan 16 km’lik kısmında yapılan sıcak asfalt çalışmasının ardından, Samandere Şelalesi'nden Sinekli Yaylası'na kadar olan ve mevcut genişliği karayolları standardına uymayan turizm yolunda genişletme çalışmalarına geçileceği bildirildi.

banner844
Yorumlar (11)
Samandereli. 5 yıl önce
Emegi.gecenlere.tesekkurler.samandereselale.sinekli.yaklasi.abant.super.
Can . D 5 yıl önce
BEN DERIRMKI TEBRIKLER YAPINCA OLUYOMUS
gereksiz bunlar.. 5 yıl önce
Parayi, milli serveti cope atiyorlar. Ormani yok ediyorlar. Topragi erozyona ugratip kaybediyorlar. Her yonuyle zarar. 2-3 sene once kazdilar, actilar o yolu. Kis gelince dolgu sevleri hep dereye goctu. Yazik toprak gitti. Bi de akilli, hayirli is yapin. Sevlerin gocmemesi icin onlem alin once. Ayrica Abantin yolu var. İstanbuldan gelen bu yolu kullanmaz. Lulliyen israf.
sacmalıpınar 5 yıl önce
Derdinli hemşerim inşaAllah dediğin gibi olur ama fazla umut etme kardüzyaylasında yaylacılık yapan ve en yakın köy olan şacmalıpınarın yollarını yapmadılar bu işler nasıl oluyor yaylaya havaalanı yolu gibi yol yapacaklarına önce insana hizmet etseler köy yollarını yapsalar .. sonra bu kadar geniş yolun ne gereği var ormanı harap ediyorlar ...
beyköylü 5 yıl önce
Alibey samandere şelalesi ile ne alakası var..şelale yolu zaten asfalt.ordan abanta yolu bağlayacaklar..o arası asfalt olacak.sinekli yaylasından 2 km abant...çok güzel olur..boşuna bolu dağını dolaşıyoruz..
Ama 5 yıl önce
Ben çocuk iken 12 13 yaşlarında kardüzün oyuk dene yere verem hastanesi yapılacak diyorlardı yaş oldu 43 Benim çocuk 13 yaşında kayak merkezi yaılacak deniyor oda 30 sene beklesin işi ne belki yaparlar.
AMA 5 yıl önce
Kardüz yaylasına gitmek için çık zirveye in aksu çayına. Tekrar sıfır noktasından başla çık Düzce ovasının zirvesine. Hangi yatırımcı gelip bu kadar inişli çıkışlı yolun sonuna tesis kurar
FEVZİ SAĞLAM 5 yıl önce
TEBRİKLER,NİHAYET
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın