banner851

banner614

NOKTA ATIŞI TESPİTLER YAPILACAK

Düzce Belediyesi, hava kirliliği ile mücadelede kararlı şekilde çalışmalarına devam ediyor. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleri, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un destekleriyle Türkiye’de 3 tane bulunan Hava Kalitesi Ölçüm aracının 2’si sürekli Düzce’de kalacak. Böylece kirlilik kaynaklarının belirlenmesinde nokta atışı tespitler yapılacak.

banner619
Gündem 03.01.2021, 13:45
964
NOKTA ATIŞI TESPİTLER YAPILACAK

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü tarafından sadece kış mevsimi değil yılın tamamını kapsayacak şekilde ‘Temiz Şehir Düzce’ başlığı altında hava kirliliğine yönelik başlatılan mücadele kapsamında Düzce’ye gelen hava kalitesi ölçüm cihazlarıyla hem kirlilik kaynakları tespit edilecek hem de insan sağlığı üzerinde ki etkilerine karşın önemli veriler elde edilerek yol haritası hazırlanacak.

Başkan Özlü’nün girişimleriyle Türkiye’de 3 tane bulunan hava ölçüm aracından ilki Aralık ayı başında Düzce’ye getirilmişti. Özlü’nün Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından ikinci araçta Düzce’ye gelerek hava kalitesi ölçümlerine başladı.

NOKTA ATIŞI TESPİT YAPILACAK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Düzce’ye gönderilen ölçüm cihazlarının sürekli olarak Düzce’de kalacağını ve analizler yapacağını ifade eden Başkan Özlü, şunları dile getirdi;

“İlimizde hava kirliliğine neden olan kaynakların tespitinin yapılması adına şehrimizin Kuzey ve Doğu kısımlarında bulunan bölgelere yerleştirilen araçlarla birlikte kirlilik kaynağına yönelik nokta atışı tespit yapılmış olacak.

Bu analizlerde birim hava içerisindeki ağır metal, elemental karbon gibi maddelerin de tespiti yapılacak ve ilimizin havasının insan sağlığı üzerindeki etkilerinin tespiti açısından da önemli bir veri elde edilmiş olacak. Hava Kalitesi Ölçüm araçları ilimizde kalacak olup bundan sonraki çalışmalarımızda yol çizmemizde önemli rol oynayacak.”

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (11)
Yorumcu 9 ay önce
Turkiye de uctane olnasi ayip zaten.Yandas 5 mutahitin vergileri surekli siliniyor.O paralarla neler alinirdi bu ülkeye.
gladyo 9 ay önce
Allah aşkına bırakın şu saçma gösterişleri,tespite ihtiyaç yok çözüme ihtiyaç var,Amerikayı 112.defamı keşfedeceksiniz.1-Kalitesiz kömürü derhal Düzce ovası yerleşkesinden uzaklaştır,2-Sanayi tesislerine kesintisiz çalışan filtre taktır.yüzde sekden temizlenir.
Soner kafkas 9 ay önce
Daha dün 430 a çktı yasak yüzünden araba kirliği yok hava sıcak so2 kirliliği yok co monoksit kirliliği yok .ince patiküler madde kirliliği var .fabrika bacaları bu kirliliği yapıyor .hala niye çözülmüyor anlamıyorum uydudan fotoğraflarla bile çözülür kirlililiğin nerde başladığı uydu fotoğrafları ile tesvit edilir sabaha kadar fabrika bacaları gözlenir .
Vatandas 9 ay önce
Neden kirlendiğini bilmek için araç getirmeye gerek yok.herkes biliyor sorunu icraat yapın oyalamayın milleti
Abbas 9 ay önce
DÜZCE ARTIK BİTMİŞTİR MERKEZ OLARAK
Aa 9 ay önce
Köylere doğalgaz getirilmelidir.
Yasin tunç 9 ay önce
Divapan civarına koyun birini!!!!!!!!!
Çevreci 9 ay önce
Umarım yaptırımlar sert olur, çünkü çoğu işletme parası neyse öderim kafasında. Para cezası kesmez işletmeyi kapatın geçin ya uyulmuyorsa kurala. İnsan sağlığıyla oyun olmaz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın