banner851

banner955

O AĞAÇLAR ARTIK YENİ YERİNDE YEŞERECEK

Kent Estetiği Projesi çalışmaları kapsamında İstanbul Caddesi boyunca bulunan ağaçların bir kısmı Melensu Park’a, bir kısmı da Kuyumcuhacıali Mahallesine nakledilerek, dikim işlemine başlandı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, itina ile sökülen ağaçlara zarar verilmeden yeni yerlerine dikileceğini açıkladı.

Gündem 08.03.2021, 16:46 08.03.2021, 17:45
2678

Kentin dönüşümünü sağlayacak ve değer katacak olan ve İstanbul Caddesi boyunca uygulanacak Kent Estetiği Projesine yönelik düzenleme çalışmaları sürüyor. Proje bağlamında İstanbul Caddesinden sökülen ağaçların, Melensu Park ve Kuyumcuhacıali Mahallesinde dikimine başlandı.

“ZARAR VERİLMEDEN NAKLEDİLDİ”

Başkan Özlü, İstanbul Caddesi üzerinde  bulunan ağaçlara herhangi bir zarar verilmeden başka alanlara nakledildiğini ve itina ile dikim işlemlerinin sürdürüldüğünü ifade ederek, “Bu bölgedeki ağaçları kesmeyeceğimizi, usulüne uygun bir şekilde naklinin yapılacağını kamuoyu ile paylaşmıştık. Bugün itibariyle de bu söylemimizi gerçekleştiriyoruz. Bir kısım ağaçlarımızın Melensu Park alanına dikimi gerçekleştirdik. Aynı şekilde Kuyumcuhacıali Mahallemizde de dikim işlemlerimizi devam ettiriyoruz” dedi.

Başkan Özlü, İstanbul Caddesinde uygulanacak Kent Estetiği Projesiyle Düzce’nin iklimine uygun, görüntü güzelliği ve zenginliğini sağlayacak yapraklarını dökmeyen manolya cinsi 275 ağaç dikileceğini de sözlerine ekledi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız