banner851

banner955

O ARAÇLARIN ÇIKIŞINA İZİN VERİLMİYOR…

"İstanbul'un Anadolu'ya açılan kapısı" olan TEM Otoyolu'nun Bolu Dağı Tüneli Düzce kesimi ile D-100 kara yolunun Bolu Dağı geçişinde kar etkili oluyor. Zincirsiz ve kar lastiği olmayan ağır tonajlı araçların geçişine izin verilmiyor.

Gündem 22.01.2022, 21:42 22.01.2022, 21:59
1775
O ARAÇLARIN ÇIKIŞINA İZİN VERİLMİYOR…

Bölgede dün akşam saatlerinde başlayan ve aralıksız devam eden kar yağışı, TEM otoyolun Bolu Dağı Tüneli viyadükleri,  Elmalık, Abant Kavşağı, Yumrukaya, Düzce'nin Bolu Dağı Kesimi Kaynaşlı ilçesi ve Bakacak mevkilerinde etkisini arttırıyor.

Düzce ve Bolu Karayolları personeli güzergâhta kar kürüme ve tuzlama çalışması yaparken, polis ekipleri ise belirli noktalarda, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı hazır bekliyor.

D-100 kara yolunun Bolu Dağı kesiminde ise kar özellikle Yumrukaya, Elmalık, Abant Kavşağı, Bolu Dağı Polisevi,  Karanlıkdere, Bıçkıbayırı, Bıçkıyanı ile Düzce'nin Kaynaşlı ve Bakacak kesiminde etkili oluyor.

Bolu Dağı'ndan kış lastiği, zincir, çekme halatı ve takozu olan ağır tonajlı araçlar geçiş yapabilirken, bu şartları sağlamayan araçlar uygun şartlar sağlanana kadar yol üzerindeki dinlenme tesisleri ve park alanlarında bekletiliyor.

Öncü Haber Merkezi / AA

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız