banner851

banner955

O FİRMA SAĞLIK ALANINDA TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

Düzceli firma sağlık alanında geliştirdiği ameliyat yapabilen ve cerrahi operasyonların süresini kısaltan yapay zeka projesiyle TEKNOFES’te Türkiye birincisi oldu. Firmaya ödülü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından takdim edildi.

Gündem 04.09.2022, 19:00 05.09.2022, 18:20
2263
banner1032

Düzce’de sağlık teknolojileri alanında hizmet veren Yeni Doku Firması, sağlık alanında geliştirdiği ameliyat yapabilen ve cerrahi operasyonların süresini kısaltan yapay zeka ile Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’te ödül alarak, sağlık alanında Türkiye birincisi seçildi.

Yeni Doku Firmasına ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından takdim edildi. Sağlık alanında geliştirdikleri yapay zeka ile Türkiye birincisi seçilen Yeni Doku Firmasının yetkilisi Mustafa Cüneyt Çıkman Öncü Haber Merkezi’ne özel açıklamalarda bulundu.

 Düzceli bir firma olarak TEKNOFEST’e elde ettikleri başarıdan dolayı büyük bir mutluluk yaşadıklarını ifade eden Çıkman, “Geliştirdiğimiz yapay zeka, sağlık alanında ameliyat yapabiliyor ve ameliyat sürelerini kısaltıyor. Bildiğiniz gibi, sağlık sektörü dünyada en önemli ikinci sektör. Bu nedenle bizim firmamız sağlık alanında yeni teknolojiler üzerinde çalışıyoruz. Aynı zamanda ödülümüzü Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden almamız da bizim için ayrıca bir gurur kaynağı oldu.” dedi.

banner844
Yorumlar (2)
M. ÇELEBİ 1 ay önce
Tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.
Sertoğlu 1 ay önce
Başarılarının devamını dilerim
14
kapalı