banner851

banner614

O KURUM VE KİŞİLER KISITLAMADAN MUAF OLACAK

Bu akşam Düzce Valisi Cevdet Atay başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında alınan yeni kararlara göre, araç muayene istasyonlarında çalışan personel ile araç muayene randevusu bulunan taşıt sahipleri, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde muaf olacak.

banner619
Gündem 15.01.2021, 22:20 16.01.2021, 16:33
5259
O KURUM VE KİŞİLER KISITLAMADAN MUAF OLACAK

İçişleri Bakanlığı’nın 81 İl Valiliğine gönderdiği yeni sokağa çıkma kısıtlamalarında istisna kapsamına alınacak kişilerle ilgili ek genelgenin ardından, Düzce Valisi Cevdet Atay başkanlığında olağan üstü toplanan Düzce İl Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında yeni kararlar alındı.

Alınan kararda, Covid-19 salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Cumhurbaşkanı’nın talimatları doğrultusunda birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirildiği ifade edildi.

Toplantıda,  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığıyla yapılan değerlendirilmeler neticesinde “Sokağa Çıkma Kısıtlaması Uygulanan Süre ve Günlerde Muaf Tutulacak Yerler ve Kişilere Dair Liste’ye” ekleme yapıldığı belirtilerek, şu kararların alındığı bildirildi:

“Araç muayene istasyonları ve buralarda çalışan personel ile araç muayene randevusu bulunan taşıt sahipleri hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutuldu.

Motorlu taşıt sürücü kursları, havacılık ve denizcilik kursları, özel ulaştırma hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kursları ve iş makineleri sürücü eğitim kurslarına devam eden kursiyerlere yönelik hafta sonları düzenlenmesi zorunlu olan direksiyon eğitim sınavları ile diğer teorik ve uygulama sınavlarında görev alan komisyon görevlileri, usta öğreticiler ve bu sınavlara girecek kursiyerler sokağa çıkma kısıtlamalarında istisna kapsamına alındı.

Milli Eğitim Bakanlığı EBA LİSE TV MTAL ve EBA platformunda yayınlanmak üzere Bakanlığa bağlı mesleki ve teknik ortaöğretim okul/kurumlarında çalışmaları devam eden uzaktan eğitim video çekimi, kurgu ve montaj faaliyetlerini yürütmekte olan ya da söz konusu çalışmaların koordinasyonunu sağlayan personel sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf olacak.

Alınan kararlar doğrultusunda Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27’nci ve 72’nci maddeleri uyarınca İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulları kararları ivedilikle alınacak.

Uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek ve mağduriyete neden olunmayacak. Alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilecek ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemler başlatılacak.”

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (2)
Rent a Car cı 9 ay önce
Bizede serbest olsun müşteriden arabamizi teslim alamıyoruz yada izinli kişilere araç temin edemiyoruz mağduruz duyun sesimizi sayın valim
Düzceli.. 9 ay önce
Tüv türk imtiyazlı kurum ya.. Bu kadar kolay para kazan, vergilerin sıfırlansın.. Herkese kısıtlama, onların karı düşmesin.. İlginç.