banner614

O KURUMDA DA TEDBİRLER EN ÜST SEVİYEDE

banner619

Bolu Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Düzce Orman İşletme Müdürlüğü’nde koronavirüs tedbirleri en üst seviyede uygulanıyor.

banner846
Gündem 04.04.2020, 11:35 03.04.2020, 20:43
1754
O KURUMDA DA TEDBİRLER EN ÜST SEVİYEDE
banner844

Sağlık Bakanlığının, Türkiye'de koronavirüs vakasının tespit edildiğine yönelik ilk açıklamasından itibaren bugüne kadar geçen sürede Bolu Orman Bölge Müdürlüğü, Koronavirüs Bilim Kurulu kararları başta olmak üzere, yayınlanan talimat, genelge ver emirleri harfiyen yerine getiriyor. Bu doğrultuda bölge müdürlüğünden gelen talimatlar doğrultusunda Düzce Orman İşletme Müdürlüğü’nde koronavirüse (Covid-19) karşı alınması gereken önlemleri anlık olarak hayat geçiriliyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan Bölge Müdürü Şaban Bıyıklı, 96 memur ve 40 işçi olmak üzere toplam 136 personele idari izin verildiğini, Bölge Müdürlüğü Hazırlık Ekibi kurularak alınacak tedbirler, işyerinin hijyen ve temizlik işlerinin, kurum içi ve dışı iletilişim konularının, acil durum planlarının güncellenmesi tek elden yürütülmeye başlandığını ifade etti.

“Önceliğimiz çalışan sağlığı”

Başta Bölge Müdürlüğü idare binası olmak üzere Bölge Müdürlüğüne bağlı tüm İşletme Müdürlükleri idare binalarında genel temizlik yapılarak Covid-19’la mücadelede hazır hale getirildiğini, tüm hizmet binalarında yeteri sayıda dezenfektan noktaları oluşturulduğunu belirten Bıyıklı, özellikle birimler tarafından kullanılan hizmet vasıtalarında genel temizlik yapılarak Covid-19’la mücadelede hazır hale getirildiğini açıkladı. Ayrıca Bölge Müdürlüğü personelini taşıyan servis araçlarında yüklenici tarafından genel temizlik yaptırıldıktan sonra sosyal mesafeye uygun hizmet vermeye dikkat ettiklerini vurguladı.

“Cumhurbaşkanlığı genelgesine harfiyen uyum”

Tüm kamu kurum ve kuruluşlarında olduğu gibi Bolu Orman Bölge Müdürlüğü’na bağlı Düzce Orman İşletme Müdürlüğü’nde de çalışanlara, uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemi uygulamasına geçildiğini ifade eden Bölge Müdürü Şaban Bıyıklı “Acil Eylem Planları” ve “Risk Analizi Değerlendirme Raporlarının” güncellenmesinin sağlandığını, özellikle kurum girişlerinin tek kapıdan yapılarak, giriş yapan personelin ve vatandaşların vücut ısısını ölçen cihazla vücut ısı tespiti yapıldığını, sosyal mesafe ve daha fazla hijyen için yemekhanelerimizde kumanya sistemine geçildiğini ve çay ocağının kapatıldığını belirtti.

Bölge Müdürü Şaban Bıyıklı özellikle Bölge Müdürlüğü ve bağlı İşletme Müdürlüklerinde hizmet vasıtalarıyla yapılacak arazi çalışmalarında araç içi maske kullanılması, araç şoförlerinin araç içi ve kapı kollarını hijyenik tutması için gerekli tedbirlerin alındığını ifade etti.

“Birlik ve beraberlik ruhuyla bu zorlu dönemi atlatacağız”

Kurum faaliyetlerinin devamını sağlayacak şekilde gerekli tedbirlerin alındığını ve zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulduğunu, önem derecesine göre ihtiyaç duyulacak hizmetler için planlı bir şekilde çalışmalar yürütüldüğünü belirten Bölge Müdürü Şaban Bıyıklı, millet olarak geçmişte büyük badirelerden, ağır imtihanlardan geçtiğimizi, birbirimize olan muhabbetle, birlik ve beraberlik ruhuyla bütün zorlukların üstesinden geldiğimizi, inşallah bu musibetin de geçmişte olduğu gibi yine birlik ve beraberlik ruhuyla üstesinden gelerek bu zorlu dönemin de atlatılacağına inandığını ifade etti.

Yorumlar (0)
16°
parçalı bulutlu