banner851

banner955

ODALAR KAVGA YERİ

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinin yaklaştığı şu günlerde kamuoyunda odalara karşı bir tepkinin hakim olduğu ortaya çıktı. Odaları, gereksiz ve kapanması gereken kurumlar olarak görenler, kuruldukları günden bu yana insanları birbirine kırdırmaktan başka bir işe yaramadığı görüşünde birleşti.

Gündem 25.03.2018, 13:58 26.03.2018, 14:35
2640
banner1032

1 Nisan’da yapılacak Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Seçimleri’ne çok az kaldı... Son 2 yıldır TSO’nun kendi içerisindeki kavga hali, adaylar arasındaki çirkin rekabet pek çok konuda farklı görüş beyan eden kamuoyunu aynı noktada bir araya getirdi.

Odalar ve kooperatiflerin artık kavga yeri olduğunu söyleyen kesim, özellikle TSO’daki kavganın hat safhada olmasından ve insanları birbirine kırdıran bir kurum haline dönüşmesinden dolayı tüm oda ve kooperatiflerin kapanması gereken kurumlar olduğu görüşünde birleşiyor.

Eski Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinden biri, oda yüzünden 20 yıllık küslüklerin olduğuna şahit olduğunu öne sürdü. Ayrıca, odanın kurulduğu günden bu yana Düzce’ye ve kişilere hiçbir faydasının olmadığını söyleyen eski meclis üyesi, odanın bir yönetim kuruluna ihtiyacının olmadığını belirterek, “Odaya memur görevlendirsinler, oradaki işleri onlar yapsın” dedi.

Düzce’de özel sektörü temsil eden, sanayi ve sanayicinin sorunlarına çözüm yolları üreterek ekonomiye yön vermesi beklenen bu önemli kurumun son iki yıldır meclis toplantılarının, Düzce’ye yapılacak icraatlar yerine kendi içerisinde yaşanan kavgalarla gündeme gelmesi de kamuoyunda hakim olan, “kapansın” görüşünü doğrular nitelikte hareket ettiğini gösteriyor.

Öte yandan, seçimler öncesinde adaylar arasında rekabet adına çirkin hesapların yapılması iddiaları odanın hangi amaca hizmet ettiğini de bir kez daha gözler önüne seriyor.

Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (15)
Metin öztürk 5 yıl önce
Kapatipta ne olacak. Guzel şeyleri tavsiye edin kusmeyin meclisi calistirin isinizin takipcisi olun ozaman hersey daha guzel olacak.
yığılcalı 5 yıl önce
ODALAR GÜÇLÜ OLMALIKİ ÜYELERİNE HİZMET VERSİN.SİYASET KARIŞMASIN.YIĞILCA ESNAFI SİYASETİ BERTARAF EDEREK GÜZEL BİR SEÇİM YAPTI.
esnaf2 5 yıl önce
ben bugüne kadar hangi esnaf odası olursa olsun aidat toplamaktan başka hiç bir işe yaradığını görmedim
esnaf 5 yıl önce
ben odanın aidat toplamaktan başka kimseye bir fayda sağladığını görmadim
düzceli 5 yıl önce
esnafa ya da esnaf adaylarına destek olması gereken odalar ilk önce esnafın çanına ot tıkayan kuruluşlar olarak karşımıza çıkıyor...
halil pişkin 5 yıl önce
Bütün esnaf odaları KAPATILMALI ne vatandaşa bi faydaları var ne esnafa!!
acil olarak kanunla kapatılmalı, veya mecburiyet son bulmalı...
esnaf 5 yıl önce
bırakın bu kavkayı birlik beraberlik olun kim işeyarıyorsa ogelsin düzce için bırakın yemeyi içmeyi utanın utanın bırakın bayanarkadaşlar yapsınlar bu yönetimi
vedat şahin 5 yıl önce
yapmayın odalrın düzce katm degeri cok cok faydalı şekilde çalışıyorlar öyle katma deger kattılarki cıksınlar anlatsınlarr o katma deger kendi ceplerine çalışıyor ne yazıkki
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu