banner851

banner614

ÖDEMELER CUMA GÜNÜ BAŞLIYOR

banner619

Düzce’de koyun ve keçi yetiştiricilerine destek ödemesi cuma günü başlayacak. Açıklama Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli’den geldi. Bakan Pakdemirli ayrıca gıda sektörünün, ramazandaki talep artışı için gerekli hazırlıklarını yaptığını belirtti.

banner846
Gündem 21.04.2020, 12:46
2728
ÖDEMELER CUMA GÜNÜ BAŞLIYOR
banner844

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, "Anadolu Ajansı Özel Yayını"nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Pakdemirli, "Gıda sektörü, ramazandaki talep artışı için gerekli hazırlıklarını yaptı. Bugün ve yarın vatandaşlar istediği gibi alışverişini yapsın." dedi.

"Arz dengesine göre 50 kadar ürünü takip ediyoruz"

Bakan Pakdemirli, "Arz dengesine göre 50 kadar ürünü takip ediyoruz. Gerekirse ithalat ve ihracatta önlem alınabilir. Fırsatçılık görülürse tedbir alınır." diye konuştu.

"Çiftçimizi doyuracak bir fiyat politikası oluşturulacak"

Hububat alım fiyatına değinen Pakdemirli, "Mayısın ilk haftasında Sayın Cumhurbaşkanımız açıklayacak. Çiftçimizi doyuracak bir fiyat politikası oluşturulacak." ifadesini kullandı.

"Çay müstahsilini memnun edecek formül üzerinde çalışıyoruz"

Pakdemirli, yaş çay alım fiyatıyla ilgili çalışmaların hızla devam ettiğini ve çay müstahsilini memnun edecek formül üzerinde çalıştıklarını söyledi.

"Küçükbaş hayvancılıkta bir ilk"

Bakan Pakdemirli, "Küçükbaş hayvancılıkta bir ilk olarak, 81 ilde koyun ve keçi yetiştiricilerimize 187 milyon lira desteğin ödemelerine cuma başlayacağız." dedi.

"Gelecek hafta iki bakanlıkla Sözleşmeli Üretim Platformunun ön lansmanını yapacağız"

Pakdemirli, "Gelecek hafta iki bakanlıkla Sözleşmeli Üretim Platformunun ön lansmanını yapacağız. Ürünler daha sağlıklı fiyatla tüketiciye ulaşacak." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
19°
açık