banner851

banner614

ÖFKELİLER!

CHP Düzce Kadın Kolları Başkanı Fatma Karaüç 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, kadınlara ve çocuklara her türlü şiddet ve cinsel istismarın arttığını ifade ederek, “Ülkenin gündemi o kadar ağır ki! Kimsenin vakti yok cinayetleri önlemeye...” dedi.

banner619
Gündem 25.11.2016, 09:20 25.11.2016, 14:36
674
ÖFKELİLER!

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü nedeniyle açıklama yapan CHP Düzce Kadın Kolları Başkanı Fatma Karaüç, 25 Kasım’ın Dünya üzerinde yaşayan tüm kadınların ve çocukların çeşitli biçimlerde maruz kaldıkları her türlü şiddet ve cinsel istismarı bir kez daha hatırlatma günü olduğunu söyledi.

Kadına yönelik şiddet olgusunun hem kadına hem de tüm topluma dayatılan ideolojik bakıştan, ekonomik koşullardan, politik gelişmeler ve kültürel etkenlerden ayrı tutulamayacağını ifade eden Karaüç, şiddeti dünyanın gündemine tekrar tekrar taşıma günü olduğunu belirterek şunları söyledi:  

“Yaşadığımız coğrafyada; Kadınlar günlük yaşamda sürekli olarak cinsel, psikolojik, fiziksel şiddete, tacize ve tecavüze maruz kalmakta ve öldürülmektedir. Tacizciler, tecavüzcüler ve kadın katilleri tahrik indiriminden yararlanmakta ve  hatta serbest bırakılmaktadır. Medyatik bir özelliği yok ise, ne basında ne de bültenlerde yer almaktadır. Ülkenin gündemi o kadar ağır ki! Kimsenin vakti yok cinayetleri önlemeye... Aslında kimsenin niyeti de yok!”

Karaüç, olumsuzluk karşısında, Cumhuriyet Halk Partisi ve kadınlarının, mücadeleden vazgeçmeyeceğini kaydetti.
 

banner844
Yorumlar (6)
Herkes aynaya bakmalı... 5 yıl önce
Celal efendi. CHP farkının ne olduğunu çok iyi biliriz. Kasetle gelen parti genel başkanınız, seçimde oy kullanmayı unutmuştu. Okumak ve göz açmak, uyumak derken zihnini yokla. Zor olmasa gerek cevabı. İktidar hırsı olmayan dikta yönetimine sahip CHP en son ne zaman ikdidar oldu. Bırak ne zaman hükümet koalisyonunda yer aldı. Aynaya bak ve ders çıkarın. Seçimlerde hezimete uğramak ve uğratmaktan bıkmadınız, usanmadınız. Bu halk size her türlü cevabı verdi ve siz anlamak istemediniz. Oku, anla, çalış, paylaş sonra deyin ki biz dersimize çalıştık ve halkın önünde her türlü sınava girip başarılı olmaya adayız. İlk seçimde bu halk size Türkiye'yi temsil yetkisi versin. Hükümeti sizin yönetmenize izin versin. Gözünü dört açmayı bir de sen dene bakalım.
Olması gerekenler neredel 5 yıl önce
Resimdeki bütün kadınlara helal olsun. Fakat birşey çok dikkatimi çekti resimde.Yerel seçimlerde sülalece belediye meclis üyeliğine aday olup kendisine ve de partisine oy vermeyen, İl kongresinde kadın kotasından seçilip İl saymanı ve Kurultay Delegesi olmuş maalesef ki basiretsiz il yöetimi yüzünden Sağda solda CHP'yi Temsil etmekte olan hanımefendi neden ortalıkta yok? Kadın kimliğimi kullanıp da kadınların yaptığı hiçbir eylemde neden görünmemektedir? Yoksa bağlantısı olduğu başka partilerdeki tanıdıkları kızar diye mi ortalıkta gözükmüyor? Yazık ne hale getirdiler koskoca partiyi oradaki kadınların hepsi partiyi aslanlar gibi gerek kurultayda gerekse dışarıda temsil edebilecekken, Partisini satan kendine bile oy vermeyen insanı ortalıkta dolaştırıyorlar.
eren 5 yıl önce
esin kardeş beğenmiyorsan bu çoğrafyayı başka kıtalara coğrafyalara gidebilirsin
Esin 5 yıl önce
Maalesef bir ortadoğu ülkesi olmanın sonuçlarını en ağır şekilde kadınlar ve çocuklar yaşıyor.
Herkes önce aynaya bakmal 5 yıl önce
Maalesef konuyu görmeyen bilmeyen yok. Siz CHP kadın kolları veya tüm siyasi partiler. Çözüm öneriniz nedir? Ortak bir platformda birleşip, varsa diğer ülkelerdeki örnekleri değerlendirip görüş olarak sundunuz mu? CHP zihniyetiniz havanda su dövmeyi ne zaman bırakacak? CHP zihniyeti basiretsiz muhalefet kimliğinden ne zaman kurtulacak ve iktidar sırasına geçecek? Kaç dönemdir kazanamadığınız seçimlerden ne zaman ders çıkaracak? Parti genel başkanı by kml ne zaman dikta yönetimini bırakacak? Siz ne zaman HDP ile kol kola olmaktan vazgeçeceksiniz? Kusura bakmayın. Lütfen ülkemiz için, cumhuriyet için, güzelim vatan için biraz aynaya bakın. Eleştirel yapınızı çözüm önerili olarak sunun ki biz halk olarak değerlendirelim. Senelerdir bu halk size bunu anlatmaya çalışıyor ki idrak etmekte maalesef zorlanıyorsunuz.
Adanalı CELAL 5 yıl önce
Dikta yönetim arıyorsan adres CHP değil... SEN ADRESİ BİLİYORSUN. Ama ağababaların kızar diye sesini çıkaramıyorsun. İşte CHP farkı burada. Biraz oku, gözünü dört aç. Uyumaya devam edersen bu söylediklerini yalarsın.