banner851

banner614

OĞLU ÖLDÜRÜLEN ANNENİN FERYADI!

15 gün önce Ağa Mahallesi’nde işlenen Hazar Uyar cinayetinin ardından öldürülen gencin annesi, “Katlanamıyorum” diyerek geldiği haber merkezimizde “Oğlumla ilgili yanlış düşüncelerin ortadan kalkmasını istiyorum.” dedi.

banner619
Gündem 06.12.2016, 17:37
9883
OĞLU ÖLDÜRÜLEN ANNENİN FERYADI!

15 gün önce Düzce ve Türkiye’yi sarsan Hazar Uyar cinayetinin ardından oğlunu toprağa veren anne, haber merkezimize gelerek oğlu hakkında yapılan yorumların acısını katladığını söyledi. 21 Kasım akşamı sözlüsü olduğu iddia edilen 13 yaşındaki kızın evinde babası tarafından tüfekle öldürülen Hazar Uyar’ın annesi Yasemin Uyar, kamuoyunda oğluyla ilgili yanlış bir algı oluştuğunu ileri sürerek, katil zanlısı Metin C.’nin hapse girmeden önce gerçek dışı açıklamalarda bulunduğunu savundu. Anne Uyar, öldürülen oğlunun genç kıza şiddet uyguladığı ve tecavüz ettiği yönündeki iddiaların gerçek olmadığını öne sürdü.

Görüntüleri mahkemeye delil olarak sundum
42 yaşındaki anne Uyar, yaşananları şu şekilde anlattı: “Katil zanlısının kızı olan G.C 4 aydır oğlumun sözlüsüydü. Evlerine gidip istedik. 2 bin lira başlık parası verdik. Oğlum Hazar, G.C ile sözlendikten sonra onların evinde kaldı. G.C. benim gelinimdi. Oğlum Hazar’ın, G.C’yi zorla alıkoyarak tecavüz ettiği iddiaları gerçeği yansıtmıyor. Cinayetten 20 gün önce bir akrabamızın düğününde oğlum, sözlüsü ve Metin C. gayet iyiydi. Düğünün görüntülerinde birlikte ne kadar eğlendikleri görülüyor. Ben bu görüntüleri mahkemeye delil olarak sundum.”

Kamuoyunda oluşan yanlış düşüncelerin ortadan kalkması için mücadele ediyorum
Oğlunun küçük yaştaki kızı zorla alıkoyduğu iddialarını da yalanlayan Anne Uyar, “Bu tamamen asılsızdır. Böyle bir zorlama olsa benim oğlum onların evinde kalabilir mi? Ben oğlumla ilgili asılsız iddialar yüzünden kamuoyunda oluşan yanlış düşüncelerin ortadan kalkması için mücadele ediyorum. Bu yüzden savcılığa gittim.” dedi.

Söz yapılmasını kendileri istedi
Oğlunun neden öldürüldüğünü bilmediğini söyleyen Anne Uyar, G.C’nin yaşının küçük olduğunu bilmediğini kaydederek katil zanlısı Metin C.’nin kendilerinden söz yapılmasını istediğini öne sürdü.
 

Yorumlar (29)
Sedat 2 yıl önce
Suclu sensin seninde cezaevine girmen gerek 13 yasindaki kizi gelin ediyosun utan
Erkan 5 yıl önce
Hepinizi topklasak BİR ADAM etmezsiniz.
Duzce merkez 5 yıl önce
Bu çocuğun öldüğüne çok kişi sevinmiş o akşamki olay yerindeki polisler Bayram etmişler çocuk pisliğin önde gideniymis okadar sabıka kaydı var neyine açıyım..
ağa mah sakini 5 yıl önce
bulunduğunuz çevrede zarar vermediğiniz bir tek insan gösterin. sizden şikayeti olmayan bir tek bir tek diyorum bakın bir tek insan gösterin.
yusuf yusuf usta 5 yıl önce
En büyük suçlu sensin...Bir de çıkmış konuşuyorsun
KADER DEĞİL. 5 yıl önce
SEN VE BABASI NASIL YETİŞTİRDİNİZ DE BU RAHMETLİNİN 78 SUÇU VAR..SUÇU İLKÖNCE KENDİNİZDE ARAYIN..13 YAŞINDA NASIL BİLMEZSİN..RESİMLERİNDEN BİLE ANLAŞILIYOR KÜÇÜK OLDUĞU..ÇOCUĞA ÜZÜLDÜM AÇIKCASI İYİ YETİŞTİREBİLSEYDİNİZ KEŞKE..KIZIN BABASIDA SUÇLU SİZE 2000 TL KARŞILIĞINDA KIZI VERDİĞİ İÇİN..ODA ÇEKER CEZASINI SENDE ÖLENE KADAR YANARSIN OĞLUNA..
kasabalı 5 yıl önce
18 yaşında 78 adet sabıka olan birisine 13 yaşında çocuğu gelin istedim demene.katlanamıyorum bende.herkes kapısındaki köpeğe sahip çıkıcak cinayet meşru değil ama oğluna testiyi sen vermişsin git kır oğlum diye
karaca mah adlı yorumcu 5 yıl önce
haddı nı bıl olayın ıç yuzunu bılmıyorsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın