banner851

banner955

“ÖĞRENCİLERE DESTEK OLUNMALI”

AK Parti MKYK Üyesi ve geçmiş dönem Milletvekili Metin Külünk, katıldığı bir sosyal medya söyleşişinde; Üniversitelerin açılmasına az bir süre kaldığını hatırlatarak, öğrencilere yönelik belediyelerin bir takım sosyal destek sağlaması yönünde tavsiyelerde bulundu.

Gündem 05.09.2022, 12:30 05.09.2022, 18:20
571

AK Parti MKYK Üyesi ve geçmiş dönem Milletvekili Metin Külünk, Üniversite öğrencilerinin öğrenci evlerinde yurtlarında eğitimlerinin aksamaması için belediyelere bir takım destek vermeleri yönünde çağrıda bulundu.

“Doğal süreli öğrenci hareketliliği başlayacak. Belediyelerimiz konu ile ilgili hususi çalışma yapmalı.” Diyen Külünk, yüzde yüz doluluk oranına ulaşan Düzce Üniversitesi’nde eğitim görecek öğrencilerin sosyal ve ekonomik açıdan eşit olabilmeleri için Düzce Belediyesi’ne büyük sorumluluk düştüğünün altını çizdi.

“SOSYO EKONOMİK EŞİTLİK SAĞLANMALI”

Dar gelirli öğrencilerin eğitim hayatlarını devam ettirebilmeleri için farklı yapılara kaymalarının önün kesmek için Belediyelerin öğrencilere yönelik sosyal desteğinin artırılmasının şart olduğunu ifade eden Külünk Belediyelere çağrı yaparak;

“Bölgelerindeki öğrenci evlerine sıcak yemek doğalgaz desteği ders notları fotokopi desteği internet desteği sağlamalılar” ifadelerinde bulundu.”

“BELEDİYELER ÖĞRENCİLERİN ÇÖZÜM ADRESİ OLMALI”

Öte yandan Belediye bünyesinde bir danışmanlık hattı oluşturulması gerektiğini ifade eden Külünk; “Belediyelerde öğrencilerin çözüm adresi ve benzerleri gibi başlıklarda hazırlık yapılması çok değerli olacaktır.” İfadelerine yer verdi.

banner844
Yorumlar (4)
Bizim belediyelermi yapac 3 hafta önce
Sayın Külünk iyi güzel ve doğru söylüyorsunuz da bizim belediyeler reklamı çok seviyor ama reklam yaparken topluma da faydası olacak mesela öğrencilere kredi yada başka sosyalite içeren bu tür faaliyetlere destek olsalar daha çok reklam ve topluma faydalı olacaklarını kavrayamıyorlar, birde o kadar imkanları yok, bazılarına da biraz eğitim şart
Birisi 3 hafta önce
Sedat PEKER'den aldığı paralarla once kendisi yardım etsin.
Murat 3 hafta önce
Ne diyor bu muhterem..hangi sıfatla...pes dogrusu..
Sedat 3 hafta önce
Onbin Dolar
12
açık