banner851

banner955

ÖĞRETMENEVİNDE LOKAL KRİZİ!

Avni Akyol Öğretmenevinde lokal krizi… Ramazan ayı dolayısıyla kapatılan öğretmenevi bahçesindeki lokalin hizmet vermese de emekli öğretmenler için kapısının açık tutulmasını isteyen Vali Yardımcısı Turgut Serimer’in talebi, Öğretmenevi Müdürü Adnan Kırca tarafından olumsuz karşılanınca ikili arasında gerilim yaşandığı iddia edildi.

Gündem 08.06.2017, 15:42 13.06.2017, 17:22
11912

Vali Yardımcısı Turgut Serimer’in Azmimilli Mahallesindeki Avni Akyol Öğretmenevi Müdürü Adnan Kırca’dan Ramazan ayı dolayısıyla kapatılan öğretmenevi bahçesindeki lokalin hizmet vermese de kapısının açık tutulması isteğinin reddedildiği ileri sürüldü.

Düzce’nin tanınmış vaizlerinden Halis Kırca’nın oğlu olan Öğretmenevi Müdürü Adnan Kırca’nın Vali Yardımcısı Serimer’e tavrından rahatsızlık duyduğu öne sürülen sivil toplum kuruluşlarının, Düzce Valisi Zülkif Dağlı’dan randevu talep ettiği, Vali Yardımcısı Serimer’e gösterilen tavrı ve lokala yönelik uygulama hakkındaki rahatsızlıkları ileteceğini iddia edildi.

Eğitim-İş, Eğitim-Sen ve Emekli-Sen’in Düzce temsilcileri Öğretmenevi Müdürü Kırca’nın devletin vali yardımcısı yönelik tutumdan son derece rahatsızlık duyduğu, konuyla ilgili Düzce Barosu, Cumhuriyet Halk Partisi ve Vatan Partisi’ni bilgilendirdiği kamuoyunda konuşuluyor.

Lokal için Ramazan ayı dolayısıyla kapatma kararına ilişkin ilgili mercilere resmi başvuruların yapıldığı konuyla ilgili somut adımları en kısa sürede atılacağını ileri sürüldü.

Haber: Y.SEVER

Yorumlar (102)
Yılmaz Şahin 5 yıl önce
Bu müdür değil mi Öğretmen evi'nde uzun yıllar görev yapan Turgut Bey'in eşyalarını dışarı atan sonra da Turgut Bey'in kalp krizi geçirerek ölmesine neden olan müdür bu müdür işte.Bu müdün öğretmenevi'ni temsil edemez. Ancak böyle artistlik
wersace 5 yıl önce
arkadaş ramazanda da kapalı kalsın n olur
Kaynaşlıdan 5 yıl önce
Adnan KIRCA ya tam destek. Helal olsun.
Fikret 5 yıl önce
Siz böyle yapmakla sadece kendinizi kandirirsiniz Gelen mudur orayı adam yaptı odasına bak diyen eşek oğlu eşek orası devlet kurumu gelenler en iyi karşılanması gerekir. Sonuçta babası mali değil mezarında giturmeyecek yapılan iş duzce Türk
dzc 5 yıl önce
Egitim birsen bir gun de egitim ile ilgili bir problemi asmamizda yanimizda olsun . Ancak guc irade ve ticaret ucgenindeki isleri yorumlar. Ogretmen evindeki bi uygulamaya biri bisey demis hemen avukat olunmus. MasAllah .
Tebrik ediyorlarmis 5 yıl önce
Ben emekli olduğumda uzun ramazan günlerinde sürekli evde oturmayacagima göre, kahveye gitmeyecegim sevmiyorum belki. Sokaklarda bank da aramayacagim. TC Öğretmen evi var çünkü. Siz napacaksiniz? Biraz mantıkli düşünelim arkadaşlar
Tebrik ediyorlarmis 5 yıl önce
1-Öğretmen evi bina içinde öğretmenlerin oturup sohbet edeceği alternatif ortamlar barindirmiyor 2-emekli ogretemn nereye gitsin kendi kültür seviyesinde arkadaşları ile oturacagi devletin Öğretmenevi bahçesine mi. Kahveye, banka, AVM yemi.
Tebrik ediyorlarmis 5 yıl önce
Neyini tebrik ediyorsunuz. Şu mübarek ay birilerini yaranalim diye vali yardımcısının hakkina giriyorsunuz. Çok yazık hem eğitimli,hem muhafazakarsiniz güya. Hizmet vermesenizde Lokalin kapısını açın demiş. Gayet insani gayet dürüstçe
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız