banner851

banner955

OGS YARINDAN İTİBAREN TARİH OLUYOR…

Milyonlarca sürücüyü ilgilendiren düzenlemede son bir güne girildi. 31 Mart itibari ile köprü ve otoyol geçişlerinde kullanılan ücret ödeme sistemlerinden, Otomatik Geçiş Sistemi’nin (OGS) kaldırılarak, sadece HGS’nin kullanılacak. OGS kullanıcılarının yüzde 30'u hesaplarını değiştirdi. 800 bin kişinin daha bu süreçte geçiş yapması bekleniyor.

Gündem 30.03.2022, 12:07 30.03.2022, 17:09
1285

OGS yarından itibaren tarih oluyor. Otoyol ve köprülerde 31 Mart'tan sonra Otomatik Geçiş Sistemi'nin (OGS) yerini, Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) alacak.

OGS VE HGS DEĞİŞİMİ NASIL YAPILIR?

Araç sahipleri OGS cihazlarını aldıkları bankaya, 31 Mart tarihinden önce başvuruda bulunacak. OGS cihazları kapatılıp yerine HGS etiketleri temin edilecek. Bu tarihe kadar başvuru yapmayanların OGS cihazları iptal edilecek. HGS'ye dönüş işlemleri, Karayolları Genel Müdürlüğü ve PTT iş birliğinde yürütülüyor.

800 BİN KİŞİNİN DAHA DÖNÜŞÜM YAPMASINI BEKLİYORUZ"

TRT Haber'e açıklama yapan Karayolları Genel Müdürü Abdülkadir Uraloğlu, HGS'ye geçişle ilgili şu bilgileri verdi:

"Bankaya gidip fiziki olarak temin edilebilir. Mobil uygulamalarla internet üzerindeki ilgili portallarla bunu çok rahat yapabilmekteyiz. OGS abone sayısı 1 milyon 200 bin civarında. Şu ana kadar yüzde 30'u yaklaşık 400 bin civarında işlem yapıldı. Geri kalan 800 bin kişinin de ay sonuna kadar dönüşümü yapmalarını bekliyoruz."

Uraloğlu, yapılan düzenlemeyle gişelerde yaşanan karışıklığın önüne geçilerek trafik güvenliğinin de sağlanması hedefleniyor.

Yorumlar (3)
irlandalı 6 ay önce
Değiştirmiyorum kardeşim ,işiniz gücünüz vatan daşa nasıl giydiririz.
Bence 6 ay önce
Bence OGS değil HGS kaldırılmalıydı çünkü en eskisi OGS
iyi böyle iyi 6 ay önce
senin partinmi var mehepe..Artık sen akepenin basamağısın başkada hiçbir fonk.yok.
22
açık