banner851

banner614

OHAL 3 AY DAHA UZATILDI!

banner619

Bakanlar Kurulunun ardından konuşan Hükümet Sözcüsü Bozdağ, MGK'nın tavsiyesi doğrultusunda Bakanlar Kurulu'nun OHAL'in 3 ay daha uzatılması kararı aldığını ve konuya Meclis'e sunduğunu söyledi.

banner846
Gündem 16.10.2017, 17:46 16.10.2017, 20:31
825
banner844

Bozdağ şunları söyledi:
MGK'da OHAL'in uzatılmaması sosunu değerlendirdi ve değerlendirme sonucunda Olağanüstü halin üç ay daha uzatılması hususunu Bakanlar Kuruluna tavsiye etti.

Arkasından Cumhurbaşkanımızın başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulumuzun FETÖ, PKKKCK ve bilimum terör örgütleri ile daha etkin mücadele etmek maksadıyla hızlı karar almak, alınan kararları hızlı uygulamak, OHAL'i gerekli kılan şartların tamamen ortadan kaldırılmasını sağlamak, demokrasimizin hukuk devletinin ve vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerinin korunması maksadıyla alınan tedbirlerin devamlılığını temin etmek maksadıyla OHAL'in üç ay daha uzatılmasını kararı bağlamıştır. Ve alınan karar bakanlar kurulu kararı Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanlığına gönderilmiştir. (Haberler)
Yorumlar (7)
2019 a kadar devam 4 yıl önce
Ben mücadele görmüyorum.Ohal uzadıkça hic bir suçu olmayan ama idareci tarafinfan sevilmedigi için madurolan insanlar hakkını arayamiyor.PKK cenazesini alan vekiller nerde?? Al onlari asil mücadele o zaman.yillardir yaptiklari yeter
baki çelik yorumcusuna 4 yıl önce
suçu olmayan sıradan vatandaş hiçbirşey hissediyor mu.hayır.teröristler ve onların içimizdeki legal görünen kirli odaklarla daha etkin mücadele için ohal hep olsun.seni nasıl etkiledi ki ohalden rahatsızsın.
aydın kurt yorumcusuna 4 yıl önce
avrupanın göbeğindeki fransada iki bomba patladı diye ohal var ve aylarca sürüyor.bizim ülkemizin yaşadığı coğrafya ve sorunlar ortada.ohal yatırımcı ve turiste hiç bir dezavantaj getirmemiştir.AT GÖZÜYLE SEN BAKMA.
Aydın KURT 4 yıl önce
Terörün ve teröristin Allah belasını versin. Terörün ve teröristin olmadığı devlet var mı? Hangisinde bu kadar süre OHAL var. Biz OHAL e karşı değiliz. Yatırımcı gözüyle bakın. Turist gözüyle bakın. AT GÖZÜYLE DEĞİL.
yığılcalı üretici 4 yıl önce
Sayın cumurbaşkanı bu fındık yüzüne kaç tane esnaf iflas etti . Fındaha fiyat vermediniz.Biz 2019 daki sandıkta konuşçaz
chp 25 tl yapar dimi 4 yıl önce
git konuş.fındık yüzünden ak partiden vazgeçip chp gibi milletin değerlerine şaşı bakan partiye ver.ihalar teröristleri öldürüyor diye kızan tanrıkulu gibilerinin barındığı parti sana yakışır.
Baki Çelik 4 yıl önce
Halkı baskılamak için uzatılıyor sanki.Olaganüstu hal hiç bitmeyecek gibi.