banner851

banner614

OKUL KANTİNLERİ MERCEK ALTINDA

banner619

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri okulların kantinleri ve okul çevrelerinde bulunan iş yerlerine denetim düzenledi.

banner846
Gündem 28.12.2019, 10:56
871
OKUL KANTİNLERİ MERCEK ALTINDA
banner844
Düzce Belediyesi çocukların sağlığı ve güvenliği için okul kantinlerinde ve okul çevresindeki iş yerlerine düzenli olarak yapılan denetimlerine ara vermeden devam ediyor. Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin düzenlediği denetimler kapsamında şehir merkezinde bulunan ilk, ortaokul ve liselerin kantininde ve okul çevrelerinde bulunan iş yerlerinde denetim yapan ekipler, ruhsat ve gıda denetimini sürdürüyor.


Hijyen durumları, sağlığa zararlı ürünler, satışı yasak olanlar, çocuklar için tehlike arz eden mamulleri inceledi.

"Çocuklarımızın sağlığı konusunda müsamaha göstermemiz söz konusu değildir"
Satışı yapılan ürünlerin son kullanma tarihleri, hijyen koşulları ve kalite standartlarını da inceleyen ekipler yaptıkları açıklamada, "Ailelerin içi rahat olsun.


Kurumumuz sorumluluğu altında bulunan tüm okullara ve iş yerlerine yıl boyunca belli periyodiklerle denetim yapmaktadır. Denetimler kapsamında satışı yasak olan, son kullanma tarihi geçmiş olan ya da kalite standartları uyumsuz olan ürünleri satan kantin işletmecileri ve iş yerleri hakkında 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu uyarınca cezai yaptırım uygulanmaktadır.


Çocuklarımızın sağlığı konusunda müsamaha göstermemiz söz konusu değildir. Bu konuda duyarlı kantin işletmecilerine ve iş yerlerine teşekkür ediyor, velilerin de çocuklarının tükettiği yiyecek ve içecekler konusunda duyarlı olmalarını önemle rica ediyoruz." ifadelerini kullandı.
Yorumlar (7)
veli 1 yıl önce
uzunmustafa ilk okuluna da gitsinler ne kadar markasız urun ve okullarda satilamayacak urun varsa orada....
Aysun veli 1 yıl önce
İlçe okullarada bakın ama bilgi sızdırılmadan duyurmadan gidinde görelim okulda döner yapan bile kantinler var
Vatandas 1 yıl önce
Okumuyoruz okutuluyoruz.kabahatler kanunu daha küçük yaşta insan oda öğrenci hata yaptı diye suclamayi biliyorlar.cocuk onlar.
marketci 1 yıl önce
evet bakkallar çok pahallı marketlerimiz olmassa bakkallar uçururdu fiyatlarıı
hakkı 1 yıl önce
çocuklarınızın çantasına koyun almasınlar bu kadar basit.
veli 1 yıl önce
buna asla inanmıyorum çünkü denetime gidilmeden önce yasaklı olanları saklıyorlar kendi çocuğum dahi söylüyor denetimciler gidince tekrar çıkarıyorlar ve fiyata gelincede normal bakkaldan 2 katı yüksek satıyorlar
BAKKALCI 1 yıl önce
ŞİMDİ Mİ GELDİ AKLINIZA BAKKAL !!!!!!!!!
25°
kapalı