banner851

banner955

OKUL SERVİSLERİ SIKI TAKİPTE

Düzce Belediyesi Zabıta ve Emniyet ekipleri, yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla okul servis araçlarına S Plaka belge ve servislerden istenen şartlara yönelik denetim gerçekleştirdi.

Gündem 21.10.2022, 12:00 21.10.2022, 16:42
342

Öğrencilerin ulaşımlarını sağlayan okul servislerini mercek altına alan Düzce Belediyesi, araçları tek tek durdurup istenen şartlar hakkında denetim yaptı. Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ile birlikte ortak çalışma yapan Zabıta ekipleri, ilk uygulamayı Namık Kemal ve Mehmet Akif Ersoy Okullarının önünde gerçekleştirdi. Okul servislerini tek tek durduran ekipler, S plakalı araçlarda bulunması gereken belgeleri taşımayanlara ve çocukların güvenliği için alınması gereken önlemleri sağlamayan araçlara cezai işlem uyguladı.

ŞOFÖRLERE BİLGİ VERİLDİ

Zabıta ekipleri, geçtiğimiz ay meclisten geçen yeni S Plaka yönetmelik değişikliğine göre güzergâh belgelerini almaları gerektiği servis şoförlerine hatırlattı. Yeniden bilgilendirilen servis şoförlerinin mağdur olmaması için evrak ve çalışma belgelerinin kriterlere uymaması halinde servis taşımacılığı yapamayacaklarını kaydedildi.

ÖĞRENCİ GÜVENLİĞİ ÖN PLANDA

Zabıta ekipleri araçlarda rehber personel bulunup bulunmadığının yanı sıra, kemer kontrolü yaptı. Ayrıca ekipler araçlarda bulunması gereken yangın tüpü ve benzeri güvenlik ekipmanı da kontrol etti.

banner844
Yorumlar (1)
Aa 1 ay önce
Sene sonu geliyor, para mı lazım?
Yeni Sayımız