banner851

banner614

"OKULLARDAN YARINLARA" KAMPANYASI BAŞLADI

Düzce ve 80 ilde ihtiyaç duyulan 13 bin yeni okul binasının yapımına ve depreme karşı güçlendirme çalışmalarına katkı vermek isteyen hayırseverler, "Okullardan Yarınlara" kampanyası kapsamında ayni ve nakdi yardım yapabilecek. Düzce'de 12 veya 24 derslikli okul yaptırmak isteyen hayırseverler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne başvuruda bulunarak ayni yardımlarını gerçekleştirebilecek.

banner619
Gündem 25.02.2020, 16:13 25.02.2020, 16:18
4205
"OKULLARDAN YARINLARA" KAMPANYASI BAŞLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesindeki "Okullardan Yarınlara" eğitime destek programı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu'nda başlatıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan derslik ve okul yapımı için bağış çağrısı

Programda, iş dünyasının önde gelen isimleri, eğitimin bir millet ödevi olduğu ve "yarınların inşası için ben de varım" anlayışıyla eğitimde daha güçlü bir fiziki alt yapı için bir araya geldi. "Okullardan Yarınlara" eğitime destek programında iş insanlarının eğitim bağışlarının depremde öncelikli bölgelere ve katma değeri yüksek projelere yönlendirilmesi için özel bir çalışma yapıldı.

Programla eğitime yapılan veya yapılacak nakdi ya da ayni desteklerin ihtiyaç analizlerine uygun şekilde tasarlanması ve yönlendirilmesi amaçlanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, programda ülke genelindeki hayırseverleri kampanyaya "İmkanı olan her vatandaşımız sadaka-i cariye olarak dilediği yerde, ister derslik, ister okul şeklinde katkıyla bu kampanyaya iştirak edebilir." sözleriyle davet etti.

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne başvuru yapılacak

Düzce'de kampanyaya okul yaptırarak destek olmak isteyen hayırseverler, il milli eğitim müdürlüğüne başvuru yapabilecek. Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü, il genelinde, ihtiyaç duyulan okulların yerleri konusunda hayırseverlere bilgi verecek.

Hayırseverler, eğitimde fiziki alt yapıyı güçlendirmek için kampanyaya herhangi bir limit olmadan nakdi yardımlarını Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Saymanlığı'na ait Merkez Bankası'nın TR 0200 0010 0100 0003 5015 4035 IBAN numaralı hesaba bağış yapabilecek.

Ayni yardımlar

MEB'in belirlediği kriterler çerçevesinde 12 veya 24 derslikli okul yaptırmak isteyen hayırseverler, İl Milli Eğitim Müdürlüklerine başvuruda bulunarak ayni yardımlarını gerçekleştirebilecek. Ayrıca, eğitim materyali ve okul teçhizatlarına ilişkin ayni yardımlar ise tutanak karşılığında doğrudan okulun idaresi aracılığıyla yapılabilecek.

13 bin yeni okul ve deprem için güçlendirme gerekiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği bilgiye göre, Türkiye'de 18 milyonu aşkın öğrenci, sayıları 70 bini bulan eğitim kurumlarında eğitim görüyor, özel eğitim kurumları ve diğer eğitim öğretim birimleriyle bu sayı 86 bine kadar çıkıyor. Milli Eğitim Bakanlığının bunlara ilave olarak 21 bin dersliğe sahip 13 bin yeni okula ihtiyacı bulunuyor. Ayrıca mevcut okulların bir kısmında da depreme karşı güçlendirme çalışması yapılması gerekiyor

Yorumlar (6)
Tarik 2 yıl önce
Kanaat önderimiz sayın hacı hidayet türkseven amcamıza reisimizin ricasını kırmamak en az 24 derslikle öncülük etmek düşer
eski apemee 2 yıl önce
düz birkaçtane şehit dedin.Bugün yalanladın..olmuyor..
Hayırseverler 2 yıl önce
Bulunduğu Makamın Bütçesini Yüzde 2659´luk Artışla 138 milyondan 3,8 milyara Çıkaran ve "İTİBARDAN TASARRUF OLMAZ" Diyen Kişi Hayırseverlerden Yardım İstiyor.Bir de Üstüne Şamar Oğlanına Çevrilen Yargıda Olunca İşlerimiz Ya Allah'a Ya Hayırseverlere Ya da Zekâtçılara Kalıyor...
nsm 2 yıl önce
bence cok yanlis. niye okul efendim? camiye ihtiyac var bu ülkede camiye. oralarda her bir namaz kilana bir imam düsmesi gerekiyor dinin bekasi icin. aklinzi basniza alin. yoksa din elden gider millet egitildikce(!)
Apo 2 yıl önce
Kızılay ve vakıflar yapsın.
hakan 2 yıl önce
sonra şu kadar okul yaptık diye seçimde söylenmeyecekse herkes yardım eder.