banner851

banner955

OLAĞANÜSTÜ KONGRE KARARI

AK Parti'de olağanüstü kongrenin 21 Mayıs'ta yapılacağı öğrenildi. Anayasa Değişikliği Halk Oylaması'ndan çıkan evet kararı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Resmi sonuçları bekliyorum, AK Parti'nin başına döneceğim.' demişti.

Gündem 27.04.2017, 14:44 27.04.2017, 16:45
2128

AK Parti, olağanüstü kongre için tarihi belirledi. 21 Mayıs'ta yapılacak olağanüstü kongrede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Genel Başkanı olması bekleniyor.

16 Nisan'daki Anayasa Değişikliği Referandumu'nun ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kurucusu olduğu AK Parti'ye dönüş yapacağını açıklamıştı.

Bu doğrultuda AK Parti, Merkez Karar Yönetim Kurulu'nu 2 Mayıs'ta toplayacak. MKYK toplantısında alınacak kararın ardından parti tüzüğüne göre 45 gün içerisinde olağanüstü kongreye gidilebilecek. Ramazan ayının 26 Mayıs'ta başlaması nedeniyle bu tarihten önce olağanüstü kongreyi toplamak isteyen AK Parti yönetiminin 21 Mayıs’ın en uygun tarih olarak belirlediği bilgisi edinildi.

Öte yandan referandumun ardından Routers'e verdiği röportajda Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'ye dönüp dönmeyeceği sorusunu "Resmi sonuçları bekliyorum, AK Parti'nin başına döneceğim." şeklinde yanıtlamıştı.

banner844
Yorumlar (11)
Gümüşovalı 6 yıl önce
15 temmuz incirlikren organize edilmemişmiydi düşman dışardan olunca hesap sormicakmiyiz.söylediklerinizle yaptıklarınız çelişiyo
Reis sever 6 yıl önce
Sn Başkanım Sizi partinin başında görmek bize daha da güç verecek daha güçlü bi ülke haline gelmenin bir sebebi olacaktır inşaAllah
nsm 6 yıl önce
cok gec kalmisti zaten. artik sabah cb, öglen basbakan.
Eski AKP li 6 yıl önce
Sabah genel başkan, öğleden sonra c.başkanı TAM MİLLETİN İSTEDİĞİ GİBİ.
yani'ye 6 yıl önce
İktidardaki partinin lideri başbakanlık yapıp devleti idare etmiyor mu zaten? Farklı olan nedir? Ayrıca cumhuriyetin ilk yıllarında atatürk ve inönü partili cumhurbaşkanıydılar. O zaman demokrasi değil miydi?
Yani 6 yıl önce
Devlette parti de aynı kişi tarafından yönetilince parti devleti olmuyormu? O zaman diğer partilere ne gerek var? Bizim bildiğimiz demokrasi bu değil...
reisin arkadaşı 6 yıl önce
bakın görün, hayırlımı olacak siz karar verin. yakında komple temizlik var
nsm 6 yıl önce
temizlikte sakin sen de gümbürtüye gitmeyesin? reis'inin etrafina bak, yol arkadaslarindan kim kalmis yaninda ve ibret al.
güzel olur 6 yıl önce
Ak partide görevli olup yan gelip yatanlar, fetocularla iş tutanlar, hayır için çalışanlar düşünsün bundan sonra.
Reis 6 yıl önce
Temizlik iyidir iyi yenilik getirir.
Reis 6 yıl önce
Tüm ak parti teşkilatına hayırlı olsun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız