banner851

banner614

ÖLÜM ORANLARINDA BÜYÜK ARTIŞ

Tüm dünyada etkisini sürdüren Koronavirüs salgınının, alınan tüm tedbir ve kurallara rağmen Düzce’de önüne bir türlü geçilemiyor. Yayılım hızını hızla sürdüren salgın hastalığa bağlı ölenlerin sayısında son günlerdeki artış, tehlikeli boyutlara ulaştı.

banner619
Gündem 16.12.2020, 10:33 16.12.2020, 16:16
7650
ÖLÜM ORANLARINDA BÜYÜK ARTIŞ

Tüm dünyada etkisini sürdüren ve küresel çapta büyük bir kâbusa dönüşen Yeni Tip Covid-19 salgını tehdidini sürdürmeye devam ediyor. Türkiye’de sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın aldığı tüm tedbir ve kurallara rağmen, Düzce’de artan vakalara her geçen gün yenileri eklenirken, hastalığa bağlı ölenlerin sayısında da büyük oranda artış olduğu görülüyor.

Düzce’de güncel verilere göre, toplam vaka sayısı 23 bin 300’e ulaşırken, hastalığa bağlı ölenlerin sayısı da 3 günde 88’den 102’ye ulaştı. 5 bin aktif vakanın olduğu Düzce’de 74 ağır hastanın tedavileri yoğun bakım ünitelerinde devam ediyor. Salgın hastalığın Türkiye’de ilk görüldüğü 11 Mart 2020 tarihinden bugüne kadar iyileşenlerin sayısı ise 19 bin olarak kayıtlara geçti.

Düzce’de artan vaka sayısının önüne geçmek için yetkililer Düzce halkını alınan tedbir ve kurallara uymaları konusunda yeni bir çağrı yaptı.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (5)
Birdal 10 ay önce
Insanlar o kadar bilincsizki hala maske takmayip marketlere gelenler var.bahanesi hazir. evde unuttum arabada unuttum.bilmiyolarki basina gelip hayatini kaybettiklerinde sevenkerininde onlari 3 gunde unutacaklarini. Bu zihniyet devam ettigi surece bu ölümlerde vakalarda bitmez...
Osman 10 ay önce
Zaten Düzce'nin nüfusu ne? 5.000'i hasta. Onların da kim bilir ne kadarı evde. Gerisi yine sokaklarda. İşe gidenler var.
veysi 10 ay önce
hastalığı yaşamayan kişiler bilemezler sokakta markette o kadar çok tedbirsiz kişi varki anlamazlar çünkü kafaları basmıyor ancak bir yakını ve ya yatacak hastaneye o zaman görecek ....
Huseyin 10 ay önce
Belediye valilik resmi kurumlar postane bankalar telekom herşey yanyana dip dibe çarşı boyle kalabalık normal bu kadar sıkıştırılmamalıydı şehir planlanırken
Düzceli81 10 ay önce
Fabrikalarda millet balık istifi gibi çalışıyor sonrada tedbir ne tedbiri arkadaş virüs fabrikalardan yayılıyor