banner851

banner955

ÖMER TAŞLI SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Uzun yıllar birçok kademede ve bölgede iyilik yolunda görevler alan Tacikistan’da geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Kızılay Eski Genel Müdürü Ömer Taşlı ’nın cenazesi Düzce Kızılay Afet Müdahale Merkezi’nde düzenlenen Törenin ardından cenaze namazı kılınmak üzere Konuralp’te bulunan Şehit Murat Demir Taşlı Cami’ne götürüldü. Cenaze namazının ardından Taşlı, sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi.

Gündem 26.09.2022, 15:53 26.09.2022, 17:13
2541

Yakınları tarafından “Çocukluk çağlarından itibaren insanlara yardım etmeyi şiar edinen biri” olarak tarif edilen Düzceli Kızılay eski Genel Müdürü Ömer Taşlı, yine bir iyilik yolculuğuna çıktığı Tacikistan’da geçtiğimiz cumartesi günü geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Hayatını dünya insanlarına iyiliğe adayan ve yakın çalışma arkadaşlarının “İyilik dervişi” olarak andığı Taşlı‘nın naaşı bugün sabah saatlerinde uçakla İstanbul Havalimanı’na getirildi.

İstanbul’dan ise kara yoluyla Düzce’ye ulaştırılan merhumun cenazesi ilk olarak yapımına büyük emek verdiği Düzce Kızılay Afet Müdahale Merkezi’ne getirildi. Buradaki törene Düzce Valisi Cevdet Atay başta olmak üzere il protokolü, Türkiye’nin dört bir yanındaki Kızılay yetkilileri ve gönüllüleri ile sevenleri katıldı.

Düzce Kızılay Afet Müdahale Merkezi’nde düzenlenen anma töreninde birlikte görev aldığı çalışma arkadaşları tarafından iyilik hikâyeleri anlatılan Taşlı’nın yüreklere dokunan yardımseverliği dinleyenler ve sevenlerini göz yaşlarına boğdu.

Düzenlenen anma törenin ardından iyilik dervişi Taşlı’nın naaşı cenaze namazı kılınmak üzere Konuralp’te bulunan Şehit Murat Demir Taşlı Cami’ne götürüldü.

Burada kılınan cenaze namazının ardından Kızılay Şehidi Ömer Taşlı‘nın naaşı alana sığmayan kalabalıkla sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi.

Öncü Medya Ailesi olarak merhuma Allah’tan rahmet, sevenlerine, ailesine ve Kızılay camiasına başsağlığı dileriz.

Yorumlar (0)