banner851

banner614

“ÖNCE ALLAH, SONRA DEVLET VAR BAŞIMIZDA”

banner619

Düzce gibi komşu il Bolu’dan da örnek nitelikte bağış haberleri gelmeye devam ediyor. Bolu'da yaşayan işçi emeklisi 85 yaşındaki Durmuş Türkan, arabası ve deposunu satarak elde ettiği 45 bin lirayı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası'na bağışladı.

banner846
Gündem 06.04.2020, 11:33
5275
“ÖNCE ALLAH, SONRA DEVLET VAR BAŞIMIZDA”
banner844

Merkeze bağlı Çobankaya köyünde yalnız yaşayan Durmuş Türkan, Vefa Sosyal Destek Grubu'nu arayarak Mili Dayanışma Kampanyası'na bağış yapmak istediğini söyledi.

Bunun üzerine Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bolu İl Müdürü Bekir Koçyiğit, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Şerife Koçyiğit ve Vefa Sosyal Destek Grubu görevlisi, köye gelerek muhtarla iletişime geçti.

Ekipler muhtarla evine gittikleri Türkan'ın bağışlamak istediği 45 bin lirayı tutanakla teslim aldı.

Bekir Koçyiğit, Türkan'a bağışından dolayı teşekkür ederek "Büyüklerimiz bizim sigortalarımız. Bizler de Cumhurbaşkanımızın, Bakanımızın ve Valimizin selamını sizlere ulaştırıyoruz. Bu bağışı kabul ettik, bunu hesaba yatıracağız." diye konuştu.

 Durmuş Türkan da birlik ve beraberlik çağrısı yaparak, "Allah devlet, polis, askere ve kamu görevlilerine zeval vermesin. Bir arabam bir de il merkezinde depom vardı. İkisini sattım, 23'er bin liradan 46 bin lira tuttu. Bin lirasını kendime ayırdım. Geri kalanını bağışlıyorum. İnsanlar imkanı olduğu kadar devletimizin arkasında durmalı.

Türkan, vatandaşlara, koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirlere uymaları ve dışarıya çıkmamaları çağrısında bulundu.

Bolu Valisi Ümit, Türkan'ı telefonla arayarak teşekkür etti

Bağıştan haberdar olan Bolu Valisi Ahmet Ümit, Türkan'ı telefonla arayarak teşekkür etti.

Vali Ümit, Türkan'ın anlamlı bir bağış yaptığını belirterek "Bu gönül zenginliğiniz dolayısıyla sizi kutluyorum. Örnek olmasını temenni ediyorum." dedi.

Türkan ise "Allah'tan başka kimsem olmadı. Yaşım 85, bir arabam bir de depom vardı, sattım. Bunları bağışlamak istedim. Başımıza bir iş gelirse birincisi Allah, ikincisi devlet var başımızda. Ben buna güveniyorum." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (4)
Selim Acar 1 yıl önce
Bir garibin erzak ihtiyacini karşılamaktan imtina edenler....
Oktay 1 yıl önce
Siz ve sizin gibi duyarli insan topluluklari oldugu surece bu ülke sarsilmaz evelallah ellerinden öpüyorum saygilar
AL GÜLÜM VER GÜLÜM 1 yıl önce
Devlete verdin mi hep alır. 85 yaşındaki adamdan Dr. raporu istediniz mi. Adam 5.000.00 TL kredi istese bin dereden su getirirsiniz. Vatandaş bir şey istese yine vatandaştan alırsanız verirsiniz.
fuat 1 yıl önce
kimsesiz yetim bir cocuga sahip cikilirdi o parayla yada hastaysa tedavi masraflarida karsilanabilirdi
23°
parçalı bulutlu