banner851

banner614

ÖNCÜ HABER'DEN ÖZEL ARAŞTIRMA

banner619

Türkiye'ye de sıçrayan koronavirüs kabusuna karşı Sağlık Bakanlığı'nın talimatları doğrultusunda tüm tedbirlerin devreye sokulduğu Düzce'de henüz tespit edilmiş yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası bulunmadığı bilgisine ulaşıldı. Yurt dışından gelip yüksek ateş ve öksürük şikayeti ile Düzce'deki hastanelere başvuran 4 şüpheli vakadan alınan numunelerin ise negatif çıktığı öğrenildi.

banner846
Gündem 11.03.2020, 12:30 11.03.2020, 12:35
13622
ÖNCÜ HABER'DEN ÖZEL ARAŞTIRMA
banner844
banner785

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın dün gece Türkiye'de ilk koronavirüs vakasına rastlandığı yönündeki açıklaması ülke genelinde olduğu gibi Düzce'de de tedirginliğe yol açtı. Hızla yayılma eğilimi gösteren virüsün bulaşma riskini minimuma indirmek için İstanbul başta olmak üzere tüm illerde sıkı tedbirler uygulamaya koyuldu.

Düzce'de tedbirler en üst seviyede

Sağlık Bakanlığı'nın 81 ildeki sağlık kuruluşlarına gönderdiği talimatlar doğrultusunda Düzce'de haftalar önce tamamlanan hazırlıklar sayesinde şüpheli görülen vakalara yönelik koordineli şekilde çalışma yürütülüyor. Özellikle yurt dışından gelen vatandaşların yüksek ateş ve öksürük şikayetiyle hastanelere başvurması ile birlikte koronavirüs tedbirleri hızla devreye sokuluyor.

Şimdiye kadar 4 vaka şüpheli bulundu, sonuç negatif çıktı

Hastanede virüs konusunda eğitimli personel tarafından özel bir odada izole şekilde gerekli tetkikleri yapılan hastalar, kan tahlili sonuçları gelene kadar hastanede bekletiliyor. Sonuçların negatif gelmesi ile birlikte hastalar taburcu edilseler bile 3-4 gün sonra aynı tahlili için tekrar hastaneye gelmeleri isteniyor. Bu şekilde şimdiye kadar 4 hastanın Düzce'de müşahade altında tutulduğu ve sonuçların negatif geldiği öğrenildi.

Umre'den dönenler dikkat!

Öte yandan Umre'den dönen Düzceli vatandaşları tespit eden Düzce İl Sağlık Müdürlüğü'nün hem ziyaretler hem de telefonla bilgi alarak hastalık belirtisi olup olmadığını kontrol ettiği öğrenildi. Kutsal topraklardan dönen vatandaşların 14 gün boyunca evden çıkmamaları ve ziyaretçi de kabul etmemeleri isteniyor.

Düzce'de sağlıkta ortak çalışma

Düzce'de şu ana kadar koronavirüs vakasına rastlanmazken, olası vakaların önüne geçmek amacıyla tüm kurumların koordineli şekilde çalıştığı bildirildi. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi ile Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde görevli sağlık personelinin sık sık ortak toplantılar düzenleyerek, tüm tedbirleri ve risk faktörlerini gözden geçirdiği de edinilen bilgiler arasında...

Yorumlar (5)
noname 1 yıl önce
olsada doktorlar farkedemez. hepsi otomatiğe bağlamış ateşim var diye hastaneye gittim ateşdüşürücü ağrı kesici boğaz spreyi verdi yolladı sonra özel hastaneye gittim oda aynısını yaptı ciğer bile dinlemiyorlar hastaya neyin var diye soruyorlar arkadaş neyim var sen söyleyeceksin neyim olduğunu
Veysel BAĞCI 1 yıl önce
Çok Arzu edilince gelir
Düzceli 1 yıl önce
Hacca ve umreye gidenlere dikkat kafileleri inceleyinde görün
laf dinleyen yok, hacdan 1 yıl önce
vAllahi hacdan gelenler evden çıkmasa ne olacak ziyarete gidenlerle sarmaş dolaş olduktan sonra, dışarı çıkanlar da var, yani illaki başımıza bir musibet gelecek öyle önlem alacağız bizim insanımız böyle.
Siyaset 1 yıl önce
Gudubet memleket her sey olur burda
17°
açık