banner851

banner614

ÖNCÜ HABER O KÖYE GİTTİ, MUHTARLA GÖRÜŞTÜ

banner619

Gümüşova’ya bağlı Elmacık Köyü’nde dışarıdan gelen bir vatandaşın koronavirüse yakalanması üzerine köyde jandarma tarafından tedbirler sıklaştırıldı. Köyün giriş ve çıkışlarında vatandaşların ateşleri ölçülürken, Öncü Haber’e özel konuşan köy Muhtarı Özgür Canbulat, koronavirüs testi pozitif çıkan kişinin durumunun iyi olduğunu ve köyde yaşayan yakınlarında da virüse rastlanmadığını söyledi. Ayrıca köylerinde karantina uygulanmadığını vurguladı.

banner846
Gündem 30.03.2020, 18:40 01.04.2020, 10:48
10052
banner844

Gümüşova’ya bağlı Elmacık Köyü’nde yanlış bir anons tüm köyün karantina altında olduğu haberinin hızla yayılmasına neden olurken, jandarma ekipleri tarafından olası yeni vakaların önüne geçmek için köyün giriş ve çıkışlarında kontrol noktaları oluşturuldu.

Bilindiği gibi Elmacık Köyü’ne dışarıdan gelen bir vatandaşta koronavirüse rastlanması üzerine dün akşam saatlerinde cami hoparlöründen yapılan “Sokağa çıkma yasağı” anonsu köylüleri tedirgin etmişti. Vatandaşların karantina olarak algıladığı bu anonsun ardından jandarmanın köye gelmesi, hareketli saatlerin yaşanmasına neden olmuştu.

Köydeki durumu görmek ve bilgi almak için Öncü Haber ekibi bugün soluğu Elmacık’ta aldı. Köyde, güvenlik önlemlerinin en üst seviyeye çıkartıldığı görüldü. Köyün giriş ve çıkışında tedbir amaçlı Jandarma ekipleri bekletilirken, köylülere giriş ve çıkışlarında maske dağıtılarak, ateşleri ölçülüyor.

TEDBİRLER GÜVENLİK AMAÇLI ALINDI…”

Konu ile ilgili Öncü Haber mikrofonlarına konuşan Köy Muhtarı Özgür Canbulat, “Köyümüzde dışarıdan gelen bir kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Bu nedenle camimizden yanlış bir anons yapıldı. Bu da halk arasında panik yaşanmasına sebep oldu. Durumu pozitif çıkan hastamızın iyi olduğunu öğrendik. Yakınlarına da test yapıldı. Yakınlarında bir bulguya rastlanmadı. Köyümüz karantina altında değil. Alınan tedbirler de güvenlik amaçlı tedbirler.” dedi.

Yorumlar (10)
Elmacıklı 1 yıl önce
Hoca anonsu yanlış yaptı diyemiyormusunuz köylüyü aptal yerine koymayın köyümüz karantinaya alındı diyen o köylü yanlış anlamış?bütün köylü mü yanlış anladı
köylü 1 yıl önce
ee tamam işte karantina daha nasıl olacak ki? köye giriş- çıkışlar kontrol altında. Karantine yok demek ne kazandıracak? tedbir alınması cok iyi oldu.
Elmacıklı 1 yıl önce
Neden köylüyü aptal yerine koyuyorsunuz yanlış anladı diyip.hoca camiden köyümüz karantinaya alındı dedi köylüye salak muamelesi yapmayın hoca yanlış anons verdi diyin bitsin insanlar zaten diken üstünde sinir bozmayın!!!
Yorumcu 1 yıl önce
İyi oldugunu soyluyorsunuz öldüğunu de soylermisiniz ölürse.Neyi gizliyorsunuz.Karantinaya alinmasi lazim niye alinmiyor.
Vatandaş 1 yıl önce
Böyle işgüzar ları görevinde tutmayacaksın kaç kişiyi galeyana getirdiler haberiniz varmı. Teyit almadan kime sormuş da anons geçmiş. Herkes isini doğru dürüst yapsın
Cumayerli 1 yıl önce
Siz yayınlamayın cumayerini araştırın dedigimi 2 kişi pozitif
Vedat akçair 1 yıl önce
D.s den bir gün sonra yayinladığınız haberleri görünce özgür basın değilde yalaka basın olduğunuzu anladım
Vatandas 1 yıl önce
Milleti kandirmayin dogrulari aciklayin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın