banner851

banner614

ÖNEMLİ ADIM…

Düzce Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından il çocuk hakları komitesi oluşturuldu. Oluşturulan komite çocuk işçiliğinden madde bağımlısı çocuklara kadar pek çok konuda sorunları ele alıp proje üretecek.

banner619
Gündem 08.05.2014, 13:46
205
ÖNEMLİ ADIM…

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde çocuk işçiliği ile mücadele, son günlerde çok sık dillendirilen çocukların istismar edilmesini önleme, mendil sattırılan çocuklarla ilgili önleyici tedbirler, Düzce’yi güzelleştirme, örgün eğitimden uzaklaşan çocukların eğitime kazandırılması, madde bağımlısı çocuklarla ilgili projeler yapmak üzere çocuk hakları komitesi ve çocuk meclisi kurulması için düğmeye basıldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü konferans salonunda bugün ilk toplantı yapılarak Komite ve koordinatör çocuk temsilcileri seçildi.

Ayrıca çocuk hakları koordinasyon merkezi Müdürlüğü’nde çocuk hakları masası ve çocuk hakları okulu kurulacak. Çocuklar bu masada bulunan personele telefon ve internet yoluyla şikayetlerini, sıkıntılarını aktarabilecek, şahsen gidip dertlerini anlatabilecek.

 

Haber;S.Kaşkır

banner844
Yorumlar (0)