banner851

banner614

ONLAR “SAĞLIK DEDEKTİFLERİ”

banner619

Düzce’de İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kurulan 38 filyasyon ekibinde görev yapan toplam  80 sağlık çalışanı her gün şehrin birçok mahallesinde virüsün izini sürüyor.

banner846
Gündem 05.05.2020, 10:00 06.05.2020, 11:24
2492
ONLAR “SAĞLIK DEDEKTİFLERİ”
banner844

Çin'in Wuhan şehrinde başlayıp, tüm dünyada salgına neden olan yeni tip koronavirüs (Covid -19) hastalığı ile mücadelede, en önemli görevlerden biri de İl Sağlık Müdürlüklerine bağlı filyasyon ekipleri tarafından gerçekleştiriliyor.

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın koordinesinde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 38 filyasyon ekibi kurulurken, virüsle mücadele amacıyla kurulan filyasyon ekiplerinde toplam 80 sağlık görevlisi görev yapıyor. Ayrıca korona operasyon merkezinde de nöbetçi olarak görev yapan 10 sağlık çalışanı ile birlikte filyasyon çalışmaları aralıksız bir şekilde 7/24 esasına göre devam ediyor.

Filyasyon ekiplerinin çalışmalarına ilişkin bilgilendirmede bulunan Düzce Valiliği, yazılı açıklamada şunları kaydetti: “Filyasyon çalışması yapan ekipler; gerekli koruyucu ekipmanlar ile ev ziyaretlerinde bulunarak her bir temaslı kişiye ulaşma konusunda titiz bir çalışma yürütmektedir. Filyasyon ekipleri ilimizde bu zamana kadar 2.370 kişiye ulaşarak, ev ziyaretleri gerçekleştirmiştir. Temaslı kişilere evde izolasyon ve hijyen kurallarını anlatan ekipler, bu kişilere evden 14 gün boyunca çıkmamaları konusunda da telkinde bulunmaktadırlar. Ayrıca her bir ziyaret sırasında temaslılar, hastalık açısından da değerlendirilmekte ve Koronavirüs (Covid-19) şüphesi olan kişiler 112 ve hastanelerle koordine bir şekilde gerekli sağlık kuruluşlarına yönlendirilmektedir. Unutmayalım ki tehlike henüz geçmiş değil, rehavete kapılmayalım! Alınan tedbirleri uygulama konusunda canla başla çalışan kamu personelimize destek olalım, mecbur kalmadıkça evlerimizden dışarı çıkmayalım, virüsün yayılmasına fırsat vermeyelim.”

Yorumlar (1)
JetYılmaz 1 yıl önce
Anlaşılan o ki ;
Geçen gün filasyon ekibinin olumsuz haberinden sonra bu haberin yapılmasına ihtiyaç duyulmuş.Herkes işini yapsın.
Lütfen Reklam işini bırakın Halka daha çok moral verin.
14°
az bulutlu