banner851

banner614

ONLARIN EN ÖZEL GÜNÜ

banner619

Ramazan Bayramı’nın son gününde Babalar Günü sevinci de yaşanıyor. Önemli günlerden olan Babalar Günü bugün kutlanırken Düzce Üniversitesi Rektörü Nigar Demircan Çakar da yazılı açıklama yaptı.

banner846
Gündem 17.06.2018, 16:59 17.06.2018, 18:48
526
banner844

Her yıl haziran ayının üçüncü haftası kutlanan babalar günü bu yıl Ramazan Bayramı’nın son günü olan bugün kutlanıyor. Özellikle aile kavramı içerisinde anneler başta olmak üzere babalara da büyük görevler düşüyor.

“Her daim sevgi ve saygının en büyüğüne layıktır”
“Babalar Günü nedeniyle Düzce Üniversitesi Rektörü Nigar Demircan Çakar da bin mesaj yayımladı. Rektör Çakar, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Babaların; aile kurumunun, toplumumuzun, kültürümüzün, geleneklerimizin, örf ve adetlerimizin korunmasında ve geleceğe aktarılmasında önemli görevleri bulunmaktadır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza sevgi, saygı, hoşgörü gibi insani değerlerin yanı sıra milli ve manevi değerlere bağlı, özgüveni yüksek bireyler olarak yetiştirilmesinde anne ve babalara büyük sorumluluklar düşmektedir.Aile kurumunun önemli bir mihenk taşını oluşturan babalar, iyi bir eş olmanın yanı sıra aileyi korumakta ve çocuklarına her türlü maddi manevi desteği sağlayarak, onlara rol model olmaktadır. Ömrü boyunca her türlü fedakarlığı üstlenen, eşinin ve çocuklarının mutluluğunu kendi mutluluğu sayan babalar, her daim sevgi ve saygının en büyüğüne layıktır. Düzce Üniversitesi olarak; şehit ve gazilerimizin babaları başta olmak üzere tüm babaların, Babalar Günü'nü kutlar, sağlıklı ve hayırlı ömürler dileriz.”


Haber: M.AYDIN

Yorumlar (0)
21°
parçalı bulutlu