banner851

banner614

‘ÖNÜNE GEÇECEĞİZ…’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dönemde neredeyse her kalemde vatandaşın cebini büken fiyat artışlarıyla ilgili konuştu. Erdoğan, "İnşallah enflasyonu en kısa sürede kontrol altına alarak raflardaki, tezgâhlardaki, etiketlerdeki fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz" dedi.

banner619
Gündem 10.09.2021, 17:45 11.09.2021, 15:22
2563

Bir süredir ekonomik bunalım yaşanan Türkiye’de son dönemde ardı ardına gelen zamlar vatandaşın cebini yaktı. En temel ihtiyaçlardan olan gıda fiyatları da zirveyi gördü. Doğal gaz ve elektrikte yaşanan artış da faturalara yansımaya başladı.

ENFLASYON YÜZDE 19,25’E ULAŞTI

Hal böyleyken Türkiye İstatistik Kurumu da Ağustos ayında enflasyonun bir önceki aya göre yüzde 1,12 yükselerek bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 19,25’a ulaştığını duyurdu. Her 10 kişiden 4’ünün açlık sınırının altında kalan asgari ücretle geçinmeye çalıştığı ülkede vatandaşlar kara kara ay sonunu getirmek için hesap yapmaya koyuldu.

ERDOĞAN’DAN BEKLENEN AÇIKLAMA

Artan gıda fiyatlarına yönelik beklenen açıklama devletin zirvesi Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan’dan geldi. Erdoğan, Kahramanmaraş'ta katıldığı Milli İrade Meydanı'ndaki Toplu Açılış Töreni'nde konuştu.

‘FAHİŞ FİYAT ARTIŞLARININ ÖNÜNE GEÇECEĞİZ’

Artan gıda fiyatlarına ilişkin market raflarındaki fahiş fiyatların önüne geçileceğini söyleyen Erdoğan, "İnşallah enflasyonu en kısa sürede kontrol altına alarak raflardaki, tezgahlardaki, etiketlerdeki fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz. Hem maliyetlerdeki yükselişle hem fırsatçılarla mücadele ederek milletimizin refah seviyesini daha da yukarılara taşıyacağız" ifadelerini kullandı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (20)
Aa 2 hafta önce
Ocak ayından itbaren sanayide elektrik fiyatı %44,2 arttı. Doğalgaz fiyatı %55,07 arttı. Çelik artışı durmuyor. Geçen yıl 95₺ olan gübre torbası bu yıl 250₺ seviyelerine ulaştı. Hanginizin maaşı ne adar arrtı peki ey halk?
dzceli 2 hafta önce
asgari ücret zammı yaklaşınca tutuştular tabi
YAVUZ0881 2 hafta önce
Tayyip erdogan yapacağın en büyük hizmet bu ülkeden defoplup gitmen yani bunuda neden söylüyorum bir eylemin bir gözle görünür bu milleti düşünen bir icraatini bu millet görmüş olur yahu 20 senedir bu ülkeyi beşar esat mı yönetiyor sen suriyedemi yaşıyorsun da gelmişsin tedbirler alacaz yapacaz biz vatandaş olarak cazlardan cızlardan senden bıktık nefret ettik sayende
düzceli 2 hafta önce
uçuyoruz uzaya gidiyoruz bahçelerde bedaava kek yeyıpçay içiyoruz ve begenmiyoruz ayıp
Saim Okar 2 hafta önce
Benim anlamadığım AKP muhalefetse iktidar kim, kime söyledi yoksa bizi kıskanan avrupayamı
Aa 2 hafta önce
Sen 2002’de iktisar ol. İktidarlığın 19 yıldır devam etsin. Hala yapacağız edeceğiz vaatleri mi veriliyor?
Muncurlulu 2 hafta önce
Dogalgaz mutfak tupu elektrik telefon internet benzin mazot gaz bunlar gibi tum zamlari zaten siz yaptiniz findik 24den gidiyo gecen senekiyle ayni nasil olacak
Vatandaş 2 hafta önce
Ne zaman ekonomiyi düzelteceğiz diye konustugunuzda hemen sabahleyin her şeye zam geliyor yarın Sabah bütün etiketler değişir Allah sonumuzu hayır etsin inşallah
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın