banner851

banner614

ONUR VE HAYSİYETİ ALAŞAĞI EDİYOR!

AK Parti Düzce Milletvekili, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, iktidara geldikleri 2002 yılından bu yana kadına yönelik şiddet ile etkin mücadelenin öncelikli politikaları olduğunu vurgulayarak, “Şiddet, insan onuru ve haysiyetini alaşağı eder. AK Parti olarak şiddetin her türü ile 15 yıldır mücadele ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

banner619
Gündem 25.11.2016, 10:14 25.11.2016, 14:36
717
ONUR VE HAYSİYETİ ALAŞAĞI EDİYOR!

Bugün, tüm dünyada toplumsal bir sorun olan kadına şiddete dikkat çekmek için farkındalık amaçlı etkinliklere imza atılan 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü…

AK Parti olarak şiddetin her türü ile 15 yıldır mücadele ediyoruz”

AK Parti Düzce Milletvekili, Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Ayşe Keşir, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda yayımladığı mesajda; “Evde, okulda, sporda hasılı toplumun her kademesindeki şiddet, toplumların kara deliğidir. Şiddet, insan onuru ve haysiyetini alaşağı eder. AK Parti olarak şiddetin her türü ile 15 yıldır mücadele ediyoruz. İktidara geldiğimiz 2002 yılından bu yana kadına yönelik şiddet ile etkin mücadele öncelikli politikalarımızdan oldu.” ifadelerini kullandı.

Şiddetle, sadece yasal düzenlemeler ile mücadele edilemeyeceği aşikardır”

TCK’da yapılan değişiklikle töre ve namus gerekçesiyle işlenen suçların kişiye bağlı suçlar kapsamına alındığını ve cezaların ağırlaştırıldığını kaydeden Keşir, mesajına şu ifadelerle devam etti: “Kadına yönelik şiddet alanında yasal çerçeve oluşturan ve uluslararası bağlayıcılığa sahip ilk düzenleme olan İstanbul Sözleşmesini çekincesiz olarak imzalayan ve parlamentosundan çekincesiz geçiren ilk ülke olduk. İstanbul Sözleşmesi Uyum Yasası kapsamında 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun ile; korunan kişi ile şiddet uygulayan kişi hakkında alınabilecek koruyucu ve önleyici tedbirler ayrıntıları ile düzenlendi. Şiddetle, sadece yasal düzenlemeler ile mücadele edilemeyeceği aşikardır. Hemen tüm toplumsal olayda olduğu gibi şiddetle mücadele de zihinsel dönüşüm ile birlikte topyekün bir çalışmayı, kurumlarlarası koordinasyon ve işbirliği gerektirmektedir. Şiddetsiz yarınlar dileğiyle…” ifadelerinde bulundu.

banner844
Yorumlar (7)
nsm 5 yıl önce
bildiri yayimlayana bak. daha birkac gün önce tecavüzcülere af yasasini savunmakla mesguldü. Allah akil versin bunlara oy verenlere.
Vekil 5 yıl önce
Düzceyi tanımayan etmeyen biriydi, tombaladan vekil oldu.Düzcede adaylara kıran girdi mecbur bu hanımefendi aday oldu..
Gamsız hayat 5 yıl önce
Akp yine % 70 alır düzcede.
Öneri 5 yıl önce
Bu eleştirimle ilgili yenişafaktan Kemal öztürkün AK Partide insicam sorunu başlıklı yazısını okuyabilirsiniz..
Son dönem 5 yıl önce
Son dönem icraatlarında ciddi hatalar var.On beş yıllık tecrübe ve herkesimden ciddi destek var ama hatalar devam ediyor, çünkü partide istişare mekanizması ve ortak dil görüntüsü yok, bunda son dönem vekil kadrosu seçiminde ciddi hatalar olduğunu gösteriyor.Nitelikli vekil nitelikli iş yapar.
hammer usta 5 yıl önce
Tabii tabii etmezmisiniz!15 yıl diyorsunuz ne güzel daha bi yasa cıkaramadınız şu kadın cinayetleriye ilgili mahkemelerde cinayeti işleyen nerdeyse magdur duruma düşüyo!adam bıçaklıyo serbest mahkeme dışardan görülecek çünkü bıçaklanan ölmedi!akp ancak nerden parayı toplarım onun hesabında deli dumrul vergisi GSS prim borcu HASTANENİN YOLUNU BİLMİYORUM 6 AY İŞŞİZ KALDIM 2500 TL BORÇ onuda nasıl alırız diye kıvranıp duruyorsunuz yok vergi yapılandırma yok asgari ödeme!saglık hizmetleri bedava onu konuşmaya gerek bile yok!göz doktoruna cıkalım dedik 55 tl miyane ücreti ilaç falan derken 70 tela olur o!herşeyi öyle güzel düzelttinizki bizde sizi sandıkta düzelticez!!!!
... 5 yıl önce
Sigortam yok. GSS prim borcumda var. Göz doktorunu bilemem ama sağlık ocağına gidip muayene olup çıkıyorum. Her türlü tahlil yaptırabiliyorum. Hiç para soran yok?