banner851

banner614

ORAN'DAN DÜZCE İÇİN 7 SORU

Düzce’deki Katı Atık Tesisi için eylemlerine devam eden köy halkına bir destek de CHP’li Umut Oran’dan geldi. CHP Eski milletvekili Oran, İstanbul Valiliği’ne cevaplaması için 7 soru yönetti.

banner619
Gündem 22.02.2016, 16:14
1082
ORAN'DAN DÜZCE İÇİN 7 SORU

 CHP Eski milletvekili Umut Oran, İstanbul Valiliği’ne öncelikle İstanbul’a içme suyu temin eden havza ve dereler arasında bulunan Melen Çayı’nın atık sular ile kirletilmesini önlemek için herhangi bir idari işlem tesis edilip edilmediğini, Melen Suyu’nun sağlığa zararlı olduğu iddialarının doğru olup olmadığını sordu.

İstanbul Valiliği’nin Melen Çayı’na 200 metre uzaklıkta katı atık bertaraf tesisi kurulmasını önlemek için herhangi bir girişimde bulunup bulunmadığını sorgulayan Oran, “tesisin konumu ile ilgili “İçme Suyu Havzaları Koruma ve Kontrol Yönetmeliği'ne aykırılık teşkil etmiyor mu, Bunu önlemek için neden kolluk kuvveti marifetiyle girişimde bulunmuyorsunuz?” ifadelerini kullandı.

Söz konusu katı atık bertaraf tesisi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın verdiği ÇED kararının hukuka uygunluk bulunmadığı gerekçesi ile iptal edildiğini hatırlatan Oran, “Bu durum karşısında İstanbul’da yaşayan 14,5 milyon vatandaşın sağlığını korumak adına hangi adımları atacaksınız?”dedi.

Çevre Kanunu’nun 3. Maddesine dikkat çekerek sorularına devam eden Oran “İstanbul ili sınırları ile ilgili olmasa da İstanbul’a getirilen içme suyu kaynağı nedeniyle milyonlarca yurttaşın sağlığını doğrudan ilgilendiren bu olumsuzluğu giderecek misiniz?” şeklinde açıklamasını tamamladı.

Haber;S:KAŞKIR

banner844
Yorumlar (9)
müdür 6 yıl önce
ÖYLE BAŞA BÖYLE TARAK.... DÜZCE SEN BUNA LAYIK MISIN.
Lafım anlayana... 6 yıl önce
Umut Oran'a tek bir soru. 13 yıldır tüm genel seçimler ve mahalli seçimlerde büyük ara ezici farkla, kısaca her seçimde yenilmiş bir parti mensubu sizler Türkiyeyi yönetememe azmi olmadan ana muhalefette kalmayı nasıl başarıyorsunuz?
nsm 6 yıl önce
'cahape zihniyet' diye yaftalananlar düzce icin mücadele ediyorlar; düzce'nin meclise gönderdikleri birilerini yedirtmemek icin calisiyorlar, yani düzce umurlarinda degil. bu mu sandikta rasyonel oy vermek? sen hala %70 oy vermeye devam et ey ak arkadas!
köylu 6 yıl önce
ooohooooh ne zevkli sahneler girin birbirinize
düzceli 6 yıl önce
düzcede artık ben yaptım oldu, biz iktidarız ne yapsak yeridir,,ceketimizi koysak seçilir devri bitti,,sahipsiz değiliz,,chp vekillerigereğini yapacaklar,,artık ankarada rahat dolaşmayacaksınız,,yarım kalan hizmetlerde chp liler tarafından bitirilecek,,,Düzcelilerin sesi chpli vekiller Allah sizden razı olsun,,,şimdi anlamışsınızdır Atatürk ün partisi neler yapabiliyor,,
M.T. 6 yıl önce
Umut Oran, İstanbul valisine sorular yöneltmiş. Muhatap yorumcu olmuş. Ne kadar çok İstanbul valisi varmış. Hani, yorumcu da sorulara cevap verse bari. Ne desek boş.
Yorum yapan Satılık Ak-Tr 6 yıl önce
Yönetsel olarak Düzcemin kaderini beliryerek fitursuzca sorma ve sorgulama yeteneğini kaybetmiş yanlışları bile utanmadan savunacak hale gelmisiz ey yorum yapan vatandaş ona buna çamur atacagina Düzce neden gelişmemiş diye bir sor ama nerde!!
sorular 6 yıl önce
Ben de umut orana sorular sormak istiyorum: CHP de atatürk posterini kim çöpe attı? Çöpe atanı değil, şikayet edeni neden partiden attınız? CHP deki ulusalcılar neden teker teker partiden atılıyor? HDP ye oy verdiğini açıkça söyleyenlere ne yaptınız? Terör örgütünü destekleyen bildiriye savunanlara ne yaptınız? CHP kimin partisi haline gelmiştir? Saygılar...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın