banner851

banner614

ORAYA LAPA LAPA KAR YAĞDI

Nisan ayının sonlarına doğru Bolu Dağı’nda beklenmeyen kar yağışı gerçekleşti. Anadolu Otoyolu ve D-100 kara yolunun Bolu Dağı kesiminde kar yağışı etkili oluyor.

banner619
Gündem 19.04.2019, 11:29 20.04.2019, 18:43
5043
ORAYA LAPA LAPA KAR YAĞDI

Bolu Dağı’nda sabah saatlerinde kar yağışı başladı. Karayolu ekipleri sürücüleri dikkatli olma konusunda uyardı. Tuzlama ve kar küreme çalışmaları devam ediyor.Anadolu Otoyolu'nun Kaynaşlı Sarıçökek, 1, 2, ve 3'üncü viyadük ile Tünel girişi ile D-100 kara yolunun Bakacak ve Seymenler mevkisinde kar yağışı başladı. Karayolları ekipleri tuzlama ve kar küreme çalışmasını sürdürürken, trafik ekipleri de sürücüleri ışıklı tabelalarla dikkatli olmaları konusunda uyardı. Bölgede görev yapan trafik ekipleri de sürücüleri, yakın takip ve aşırı hız yapmamaları yönünde uyarıyor. 

 

Düzce ve Sakarya'da da yüksek kesimler beyaza büründü
 
Bin 300 rakımlı Topuk Yaylası'nda kar kalınlığı 10 santimetreye ulaşırken Hendek Dikmen Yaylası'nda da kar yağışı etkili oldu.Düzce ve Sakarya'nın yüksek kesimlerinde kar yağışı başladı. 
Düzce'nin yüksek kesimlerinde dün gece saatlerinden itibaren etkisini gösteren soğuk hava ve sağanak, yerini kar yağışına bıraktı.

Düzce'ye 35 kilometre uzaklıkta bulunan Kaynaşlı ilçesinde bin 300 rakımdaki Topuk Yaylası'nda kar kalınlığı 10 santimetreye ulaşırken bölgeyi ziyaret eden bazı vatandaşlar da oluşan güzel manzara eşliğinde yürüyüş yaptı.Yağış, Samandere köyü, Kardüz Yaylası ve Güzeldere Tabiat Parkı mevkilerinde de etkili oluyor.

Meteoroloji yetkilileri, yağışın bölgenin yüksek kesimlerinde gün boyu aralıklarla etkili olacağını bildirdi. Sakarya'nın yüksek kesimlerinde de kar etkisini gösterdi. Sabah saatlerinde başlayan kar yağışı, bin 725 metre yükseklikteki Hendek Dikmen Yaylası'nda etkili oldu. Kar kalınlığı, Dikmen Mahallesi'nin yüksek kesimlerinde ise 5 santimetreyi buldu. (AA)


 

Yorumlar (2)
DÜZCELİ 2 yıl önce
ANTALYADA ŞUAN DENİZE GİRİYORUZ. HE HE HE
Düzceli vatandaş 2 yıl önce
Yaz mayısta gelir