banner851

banner955

Organik Gıda Alırken Dikkat Edilmeli

Günümüzde hızla gelişen organik tarım insan sağlığında büyük önem taşırken, İl Tarım Müdürü Ayhan Ünal önemli açıklamalarda bulundu.

Gündem 15.10.2009, 11:19
197
Organik Gıda Alırken Dikkat Edilmeli

İnsanların sağlıklı beslenmelerinden gelen talep neticesinde hız kazanan Organik Tarım için açıklama yapan İl Tarım Müdürü Ayhan Ünal, vatandaşları organik tarım alırken sertifikalı ürünleri almaları konusunda uyardı.
Organik tarımla beslenmek, beslenmenin en sağlıklı yolu olduğunu belirten Ünal, “Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından sertifikalandırılan ve izlenen bir tarımdır. Laboratuarlarda tahlil edilip hiçbir kimyasal ilacın kullanılmadığı tespit edilmiş bir tarımdır. Tüketiciler organik tarım adı altında ürün aldıklarında mutlaka bu ürünlerin sertifikalarını sormak zorundadırlar. Ben organik ürün satıyorum demek yeterli değil. Aldatmacalar olabiliyor. “ şeklinde konuştu.
Ünal ayrıca Düzce'de İl Tarım Müdürlüğü tarafından organik tarım kontrolü için bir tim oluşturulduğunu söyleyerek en az hafta da bir kez çarşı pazarda kontroller yaptığını ifade etti.

Yorumlar (0)
21
açık