banner851

banner614

OSB yolları öksüz

Bu zamana kadar yapılması konusunda değişik söylemlerin olduğu Organize Sanayi Bölgeleri'nin yolları hala yapılmayı bekliyor.

banner619
Gündem 17.05.2009, 15:36
191
OSB yolları öksüz

Daha öncede yapılan açıklamalarla ikinci etap çalışmalarının havaların ısınmasıyla birlikte başlanılacağının söylendiği Organize Sanayi Bölgeleri yolları beklemede. Havalar ısındı ama yolların yapılmasıyla ilgili hala somut bir adım atılmadı. Daha öncede yolların bozukluğu nedeniyle şikayetlerin yaşandığı yollarla ilgili asfaltlama çalışmalarının başlaması beklenirken ne zaman başlayacağı ise bilinmiyor. Bu konuda yetkililerin somut bir adım atması bekleniyor. Özellikle şehir dışından gelen taşıtların OSB'ye gitmek için bu yolları kullanmaları yolların bir an önce yapılması gerektiğini de ortaya koyuyor.

Yerlerini belli eden tabela da yok.

Organize Sanayi Bölgeleri'nin diğer bir sorunu ise tanıtım. Hala bölgelere nasıl gidileceği konusunda tabelaların olmaması sıkıntı yaratırken şehir dışından gelen yük kamyonu şoförleri de OSB'ye nasıl gideceklerini bilmediklerinden çareyi vatandaşlara sorarak bulunuyor. Yaşanan tabela sorunu da yol sorunu gibi bir an önce çözülmeyi bekliyor.

Bu iki sorun şimdilik beklemede kalırken çalışmaların ne zaman başlayacağı ise ilerleyen günlerde beli olacak.

Yorumlar (0)