banner851

banner955

Osb'de"Büyük"İstifa..

Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu'nda bulunan TSO Başkanı Metin Büyük, ihalelerde usulsüzlük yapıldığı gerekçeleriyle OSB yönetiminden istifa etti.

Gündem 28.10.2008, 14:23
209
Osb'de

Düzce genelindeki sanayicilerle bir araya gelerek Organize Sanayi Bölgesi'ndeki çalışmalar hakkında görüş alış verişi için yapılan toplantıda TSO Başkanı Metin Büyük şoku yaşandı. Toplantı da açıklamalarda bulunan Büyük, Organize Sanayi Bölgesi yönetiminden istifa ettiğini söyleyince açıklama toplantı da büyük yankı uyandırdı.

OSB'de yapılan çalışmalar için ihale yapılmadığını göstererek istifa ettiğini açıklayan Büyük, “ Son bir yıl içinde OSB çalışmaları nedeniyle ihale yapılmıyor. Kapı yapılacağı zaman iş direk Yeypaş'a veriliyor. Ben dün akşamdan beri bunları düşünmekten uyuyamadım. Böyle çalışmalar yapıldıkça ben görevimi huzur içinde yapamam. Toplantıya katılan arkadaşlardan da özür diliyorum. Bugünden itibaren artık OSB yönetiminde ben yokum. Sayın Valim yeni geldiği ve olayların içinde olmadığı için olayın iç yüzünü bilmiyor. Başkan Mehmet Keleş' le bu konu yüzünden daha öncede tartıştık hatta kavga ettik. Ama düzelen bir şey yok ve ihaleler hala aynı mantığa göre yapılıyor. Bu yüzden Düzce kamuoyu önünde açıklıyorum. Artık OSB yönetiminde değilim.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
22
açık