banner851

banner614

Otobüs Duraklarına Kameralar Yerleştiriliyor

banner619

Belediye Yolcu Otobüslerinin denetlenmesi amacı ile Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Bilgi İşlem Müdürlüğü çalışmaları ile duraklara kamera yerleştirilmeye başlandı.

banner846
Gündem 08.10.2009, 15:48
217
Otobüs Duraklarına Kameralar Yerleştiriliyor
banner844

Düzce Belediyesi, Özel Halk Otobüslerinin zamanın da güzergahtan geçip geçmediğini kontrol etmek amacıyla kameralı takip sistemi çalışmalarını başlattı.

İlk olarak Rıhtım Caddesi, İstanbul Caddesi ve Hastane Caddesine kurulacak olan kapalı devre kameralı takip sistemiyle Halk otobüslerinin denetimi gerçekleştirilecek.


Kablosuz bir sistemle gerçekleştirilen takip sistemi şehrin diğer noktalarına uygulanması ,için Telekom’un fiber optik kablo sistemindeki yetersizliklerini tamamlayıp gerekli alt yapıyı sağlamasının beklenildiği belirtildi.


Kameralı takip sistemi çalışmalarını bizzat yürüten Zabıta Müdürü Ahmet Akçay ve Bilgi İşlem Müdürü Halit Kubilay öncelikle İstanbul Caddesi ve Rıhtım Caddesin de 2 kameranın devreye gireceğini Hastane caddesinde kurulması düşünülen kameranın da İnternet üzerinden çalışan bir kamera olarak sisteme alınacağını söyledi.

Yorumlar (0)
21°
parçalı az bulutlu