banner851

banner614

Otobüsler yine denetlenmiyor !

Düzcedeki Özel Halk Otobüsleri uzun süredir yine denetimsiz kaldı. Vatandaşların en büyük şikayeti ise kendilerine bilet verilmemesi....

banner619
Gündem 16.04.2009, 15:47
196
Otobüsler yine denetlenmiyor !

Düzce Belediyesi'nin denetiminde görev yapan Özel Halk Otobüsleri uzun süredir yine denetimsiz kaldı. Vatandaşların son dönemde önemli oranda artan şikayetlerinin başında ise yetkililerin bilet vermemesi geliyor. Düzce Belediyesi'nin seçim öncesi zam yapmadığı ulaşım ücretleri en çok vatandaşı memnun etsede , vatandaşa verilmesi mecburi olan biletlerin çoğu zaman verilmediği ve istenilmesi durumunda yetkililerin bilet kestikleri belirtiliyor. Vergi kaçakçılığına giren bu uygulama ile ilgili Düzce Defterdarlığı'nın zaman zaman yaptığı denetimlerin yetersiz kaldığı da vatandaşların şikayetlerinden açıkça görüldü.

10 Yıllığına yapılan sözleşme gereği Düzce'de hizmet veren Özel Halk otobüsleri ile ilgili vatandaşların zaman zaman şikayetlerini dikkate alan Düzce Belediyesi işletme sahiplerine gerekli uyarıları yaparken, özellikle sefer yapan otobüslerin geç kalmalarına engel olmak için , belirli noktalara koyduğu denetimciler sayesinde en büyük sorunu ortadan kaldırmış oldu. Ancak Bilet konusunda duyarlı vatandaşların şikayetleri üzerine belirli dönemlerde yapılan göstermelik denetimler dışında bu önemli soruna çözüm getirilemedi. Yetkililer Vatandaşların Halk otobüslerine binerken ödediği ücret karşlığında bilet almasını isterlerken bu konuda hassas olunması gerektiğini de belirttiler.

Yorumlar (0)