banner851

banner955

ÖTV indirimini uygulamayanlara sert önlem

Yaşanan ekonomik kriz ortamının hafifletilmesi için Hükümet tarafından uygulamaya koyulan ÖTV indiriminde önemli önlemler alındı.

Gündem 28.03.2009, 18:26
218
ÖTV indirimini uygulamayanlara sert önlem

Özellikle otomotiv sektöründe ciddi derecede rahatlık sağlayan ÖTV ve KDV indirimi sayesinde sektörler biraz olsun rahat nefes almıştı. İndirimlerle ilgili ciddi denetimlerde yapılıyor. İndirimi uygulamayan şirketler için hem Sanayi ve Ticaret Bakanlığı hem de Maliye Bakanlığı devreye girdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan şu ifadelere yer verdi:

''Bu indirimleri fiyatlarına yansıtmayanlar, tüketicinin korunması açısından Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, vergi açısından da Maliye Bakanlığı denetimine açık olduklarını bilsinler. Fiyatlarını yükseltip, indirim yapıyormuş gibi yapanları uyarıyorum. Bunlar hem Maliye hem de Sanayi ve Ticaret bakanlıkları tarafından denetlenecek. Devletin alacağından vazgeçtiği bir ortamda kimsenin kendine şahsi çıkar sağlaması söz konusu olamaz. Fiyatları indiriyormuş gibi yapanlar bunu bilsinler.''

Sektörde yapılan KDV ve ÖTV indirimlerinin psikolojik etkisinin de çok büyük olduğuna işaret eden Bakan Çağlayan, özellikle otomotiv sektöründe poşetle parasını getirip araba alanların bulunduğunu anlattı.

banner844
Yorumlar (0)
17
kapalı