banner851

banner614

ÖZCAN’DAN AÇIKLAMA: ‘BIRAKIN ÖLSÜNLER’ DEMEDİM

banner619

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, "Kovid-19 nedeniyle ölenlerin büyük çoğunluğu bir ayağı çukurda olan insanlardı." sözlerine ilişkin, "Burada ölenlerin büyük kısmının yaşlı, artı başka ağır hastalıkları olan insanlar olduğunu söyledim." dedi. Başkan Özcan, bir basın toplantısında söylediklerinin çarpıtıldığını öne sürdü.

banner846
Gündem 12.09.2020, 17:02 12.09.2020, 18:18
2735
ÖZCAN’DAN AÇIKLAMA: ‘BIRAKIN ÖLSÜNLER’ DEMEDİM
banner844

Koronavirüs nedeniyle vefat edenler için “Büyük çoğunluğu bir ayağı çukurda olan insanlardı." dediği gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, tepki çeken sözlerine ilişkin açıklamada bulundu.

“Kötü niyetli bir habercilik anlayışı bu”

Başkan Özcan, bir basın toplantısında söylediklerinin çarpıtıldığını öne sürdü. Haberin maksatlı yapıldığını savunan Özcan, "Kötü niyetli bir habercilik anlayışı bu. Bunu öncelikle nefretle kınıyorum. Böyle bir yandaş zihniyet olmaz. Bunlara gazeteci demek bile bana zul geliyor." ifadesini kullandı.

"Basın toplantısında söylediklerimi gayet net hatırlıyorum”

Özcan, bazı medya organlarında yer alan "Bırakın ölsünler." ifadesini kullanmadığını belirterek, şunları kaydetti:

"Basın toplantısında söylediklerimi gayet net hatırlıyorum. Orada söylediğim iki şey var. Gazeteci arkadaşlarımız vaka ve ölenlerin sayısını sordu. 'Son vaka sayısını bilmiyorum.' dedim. Yakın dönemde bilgi almadım. 'Ölü sayılarını, mezarlıklar müdürlüğümüzdeki defin işlemlerinden dolayı biliyoruz.' dedim ama bu sorunun sorulacağını bilmediğim için 'Bugün itibarıyla son güncel bilgiyi almadım.' dedim. Burada ölenlerin büyük kısmının yaşlı, artı başka ağır hastalıkları olan insanlar olduğunu söyledim. Göynüklü Kovid-19 vakası vefatı ile ilgili bir doktor şunu söylemişti, 'Fatma teyzemizin bir ayağı çukurdaydı, hatta yoğun bakımda çok güzel ilgilendik. Belki de birkaç gün ömrünü uzattık.' Bunu anlattım. 'Bırakın ölsünler.' gibi bir tanımı bu haberin içerisinden nasıl çıkardılar, buna anlam vermekte güçlük çekiyorum." (AA)

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI ANDROİD İÇİN: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tebilisim.android.oncuhaber

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI İOS (İPHONE) İÇİN: https://apps.apple.com/tr/app/%C3%B6nc%C3%BC-haber/id1080207561?l=tr

Yorumlar (4)
Düzce 11 ay önce
Chpnin insana bakışı. İç seaini dışa yansıtmış
Vatandaş düzceli 11 ay önce
Sayın başkanın açıklaması tamamen orjianl hali ile belli kötü yönde giden paraları durduruyor veya kötü şeyleri düzeltiyor diye leke çalmanın hiçbir vicdanda yeri olmamalıdır
Baskana 11 ay önce
Carpitirlar baskan.Hatta soylemediklerinizi ima ettiniz derler..Size karsi olan goya sozde muslumanlar iftira atmak icin yanlis yapmanizi beklerler.
Duzceli.v. 11 ay önce
İnsanlık nerede