banner851

banner955

ÖZLÜ: ACILAR İLK GÜNKÜ GİBİ TAZE

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 22. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, acıların hala ilk günkü gibi kalplerde ve hafızalarda tazeliğini koruduğunu dile getirdi. Deprem yıl dönümlerinin unutulmayan ve ders alınması gereken günler olarak tanımlayan Özlü, “Depremle yaşamasını öğrenmeli, bu yönde şehrimizi ve kendimizi geliştirmeliyiz.” ifadesini kullandı.

Gündem 16.08.2021, 15:40 16.08.2021, 17:40
469

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 17 Ağustos 1999 yılında meydana gelen, merkez üssü Gölcük olan ve Düzce’nin de ağır şekilde yara aldığı Marmara Depremi’nin yıl dönümünde bir mesaj yayımladı.

Marmara Depremi’nin üzerinden 22 yıl geçmesine rağmen depremde kaybedilen vatandaşların acılarının ilk günkü gibi kalplerde ve hafızalarda tazeliğini korumaya devam ettiğini vurgulayan Başkan Özlü, depremin yıl dönümünde, derin hüznün ve acının bir kez daha yüreklerde yaşandığını ifade etti.

Başkan Özlü, mesajının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Düzce’de 270 kişinin hayatını kaybettiği 17 Ağustos Marmara ve ardından çok daha acı şekilde izler bırakan 12 Kasım Düzce depremleri, depremler konusunda bilinçli olma ve tedbirlerimizi alma zorunluluğunu bizlere net olarak göstermiştir. Deprem yıl dönümleri unutulmayan ve ders alınması gereken günlerdir. Bunları hiç unutmadan depreme karşı hazırlıklı olmamız, bilimsel çalışmaları önemsememiz ve uygulamamız gerekmektedir.”

“Ciddi adımlar atıldı”

Başkan Özlü, deprem sonrası şehrin yapılaşmasında ciddi adımlar atıldığını kaydederek; “Deprem sonrasında Düzce’de fiziksel değişimlere ve yıkımlara karşın yeniden yapılanmaya yönelik çok ciddi adımlar atıldı. Yeniden bir şehir oluşturma çabaları içinde uzun vadeli projeler geliştirildi. Bugün belediye olarak biz de şehrimizin geleceği ve yeniden inşasına katkı sağlamak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Depremle yaşamasını öğrenmeli, bu yönde şehrimizi ve kendimizi geliştirmeliyiz. Bir daha bu büyük acıları yaşamamak adına yaşadıklarımızı unutmadan önceden alacağımız tedbirlerle sağlıklı yaşam mekânları oluşturma çabalarımız devam etmektedir. Depreminin 22. yıl dönümünde, ülkemizin bir daha böyle afetlerle karşılaşmamasını temenni eder, hayatlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet dilerim.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (5)
Traveller 1 yıl önce
15 kata izin vererek mi olacak bu?
Duzceli 1 yıl önce
2004 den beri siz yonetiyorsunuz duzceyi kentsel donusum ne zaman olucak
Vatansever 1 yıl önce
En kesiti 20 metre imar yoluna cepheli arazilerde kat sayısını artırarak mı göz yaşı dökeceksiniz? Hangi bilimsel kurumdan görüş aldınız? Terminal yolunun altı alüviyal toprak, altı su kaynıyor, orada yaşanacak acılara da şimdiden göz yaşı döküyor musunuz?
Asabi 1 yıl önce
Evet .çok ciddi adımlar atıldı. Rantcilar istiyor diye 2 kat olan imar önce 3sonra4 kat oldu. Mehmet Keleş döneminde belediyenin yanınasin kat belediyeye verilmek kaydı ile 5 katlı bina yapıldı. Deprem bilincini önce devlet ve belediye edinsin.
akif 1 yıl önce
ne oldu kentsel dönüşüm
Yeni Sayımız