banner851

banner614

ÖZLÜ: CEZA YEMEMEK İÇİN BACALARI STANDARDA UYGUN HALE GETİRİN

banner619

Düzce’de sağlığı tehdit eder boyuta gelen hava kirliliği probleminin nedenlerini belirlemek için kentin farklı kesimlerinden alınan numunelerin analiz işlemlerine başlandı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, ilk analiz sonuçlarına göre Düzce’deki hava kirliliğinin yüzde 25-30’luk kesiminin sanayi tesislerinden kaynaklandığını açıkladı. Özlü’nün fabrika sahiplerine bir de çağrısı vardı.

banner846
Gündem 19.12.2020, 11:01
1997
ÖZLÜ: CEZA YEMEMEK İÇİN BACALARI STANDARDA UYGUN HALE GETİRİN
banner844

Düzce’de hava kirliliğinin zirve yaparak Türkiye’de 1 numaraya yerleşmesi ve insan sağlığını tehdit eder boyuta gelmesinin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ait mobil ölçüm aracı Düzce’ye gelmiş ve kirliliğinin nedenlerini belirlemek amacıyla şehrin farklı bölgelerinde ölçümler yapmıştı. 17 Aralık günü numune alım işlemlerinin tamamlanmasının ardından analiz işlemine başlandı.

KİRLİLİĞİN YÜZDE 30’UNUN NEDENİ SANAYİ!

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü yapılan ölçüm ve analizlerin ilk sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı. Buna göre Düzce’deki hava kirliliğinin yüzde 35-30’unun sanayi tesislerinden kaynaklandığı ortaya çıktı.

ÖZLÜ: FABRİKA BACALARINI STANDARDA UYGUN HALE GETİRİN

Bu durum karşısında fabrikalara çağrı yapan Başkan Özlü, fabrika sahiplerini uyardı. Özlü, “Cezai bir işleme maruz kalmamaları için tesis sahiplerimizi bacalarını standartlara uygun hale getirmeye çağırıyorum. Düzce bizim evimiz.” ifadelerini kulandı.

NİHAİ RAPOR SONRASI ADIMLAR ATILACAK

Öte yandan alınan numunelerin analizinin tamamlanmasının ardından hava kirliliğine neden olan faktörler net bir biçimde ortaya koyulacak. Hazırlanacak olan analiz raporlarına göre çözümlerin hayata geçirilmesi noktasında adımlar atılacak.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (21)
Rıfkı 6 ay önce
1 osb de gentuğ. 2 de Düzce cam
Doğan Ak**** 6 ay önce
Yüzde 30 osb ise, oradaki bir firma sadece kendi başına en az yüzde seksen kadar kirletiyor Düzce yi.
Sadullah Çetin 6 ay önce
Başkanım siz uyurken biz uyurken şehir merkezinde ki kereste ve kaplama fabrikaları gece vardiyalarinda kazanlarda yanabilecek her türlü şeyi yakıyor. Baca emisyon değerleri gerçeği yansıtmıyor. Çünkü parayi veren değeri düşürüyor. Sizde bizde uyumaya devam edelim. Iyi geceler.
Kazım 6 ay önce
Filtre takılacağına inanıyor musunuz?
Düzceli 6 ay önce
Siz İdareciler ile her zaman gurur duyuyoruz o Fabrikalara üretime geçmeden önce bacalarının standartlara uygun olup olmadığını ne güzel kontrol ediyorsunuz.
Mmmmm çabuk yaptırın yoksa ceza keseceğiz diyede uyarıyorlar.
düzceli 6 ay önce
sanayi sitelerinde millet lastik yakıyor ,yag yakıyor sokak sokak dükkan dükkan gezin agır cezalar verin bakın 1 aya kalmaz temiz havaya kuvuşuruz
duraklar 6 ay önce
sayın başkanım organize sanayiyi genişleten sensin hikayeden denetlenecek diyorsun saat 8 den sonra gel gör hangisi lastik yakıyor hangisi bacayı acıyor her santanatın bir sonu olur
Hacı ahmetler köyü 6 ay önce
Sayın belediye bakanı organize sanayiyi 4 bin dönüm genişletiyorsun bütün herkesi tehdit edip zorla imzalattın herşeyin zamanı var reis seninde ipini ceker inşAllah
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu