banner851

banner614

ÖZLÜ: ORTAYA ÇIKACAK FOTOĞRAF NETTİR

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı ikinci gününde kara harekatı başladı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, harekata ilişkin açıklamasında, "Bu operasyon aynı zamanda NATO ve ABD için bir güven ve samimiyet testidir. NATO ve ABD, kimin yanındadır? Ortaya çıkacak fotoğraf nettir: Ya teröristlerle birlikte olacaklar ya da Türkiye’nin haklı tezlerinin yanında yer alacaklar." ifadelerini kullandı.

banner619
Gündem 21.01.2018, 15:53 21.01.2018, 18:57
553

Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütü PYD/PKK tarafından işgal edilen alanlara yönelik dün başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'nın ikinci günü kara harekatı ile başladı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin açıklamada bulundu.

Özlü yaptığı yazılı açıklamada, Zeytin Dalı Harekâtı'nın hukuki açıdan da, siyasi açıdan da, ahlaki açıdan da, askeri açıdan da; doğru ve haklı bir harekât olduğunun altını çizdi.

"Türkiye oyalanacak, ötelenecek bir ülke değildir"
Özlü şöyle devam etti: "Devletimiz, nereden gelirse gelsin, kimden gelirse gelsin, milli güvenliğimize ve toprak bütünlüğümüze kast eden düşmanlara karşı mücadelede kararlıdır.

Türkiye, bu harekâtı yaparken, meşruiyetini kendi bekasından, kendi haklı güvenlik gereksinimlerinden almaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımız günlerdir hem ABD’yi, hem de NATO’yu uyarmış, ülkemizin milli güvenliğine ve coğrafyamızın taşıdığı risklere dikkat çekmiştir. Üyesi olduğumuz NATO ve ABD, ülkemizin güvenliği söz konusu olduğunda üç maymunu oynamaktan vazgeçmelidir. Türkiye oyalanacak, ötelenecek bir ülke değildir. PKK’ya, PYD’ ye ve diğer tüm Türkiye düşmanlarına dostluk edenler, öyle ya da böyle bizim düşmanımızdır. Bize düşmanlık edenleri, hangi maskenin arkasına saklanırlarsa saklansınlar, biliriz, tanırız. PKK’yı, PYD ile perdeleyip meşrulaştırmaya çalışanlar, bu tutumlarını derhal gözden geçirsinler. Bu örgütler herhangi bir argümanla örtülemeyecek kadar açık bir şekilde bizim düşmanımızdır. Onlarla gerekirse kıyamete kadar mücadeleye yeminliyiz."

"Bu operasyon NATO ve ABD için bir samimiyet testidir"
"Terör ordusunu, bize başka kılıflara sarıp sarmalayarak yutturmaya çalışanlar boşuna uğraşmasınlar, yutmayız. Ve gereğini yaparız." ifadelerini kullanan Özlü, şunları kaydetti: "Türkiye’nin dün başlattığı Zeytin Dalı Operasyonu; işte o halin gereğidir. Bu operasyon aynı zamanda NATO ve ABD için bir güven ve samimiyet testidir. NATO ve ABD, kimin yanındadır? Uluslararası hukuk dâhil olmak üzere, hiçbir biçimde meşru olmayan PKK ve PYD’ nin yanında mı, yoksa dost ve müttefik ülke Türkiye’nin yanında mı? Ortaya çıkacak fotoğraf nettir: Ya teröristlerle birlikte olacaklar ya da Türkiye’nin haklı tezlerinin yanında yer alacaklar. Beklentimiz; doğru olanı yapmaları, ne pahasına olursa olsun bir terör devletine izin vermeyecek Türkiye’nin yanında olmalarıdır. Dün başlayan Afrin, Zeytin Dalı Operasyonu'nda Allah kahraman ordumuzu muzaffer eylesin. Dualarımız Mehmetçiklerimizle beraberdir. Allah yar ve yardımcıları olsun."

Haber: C. ÜSTÜNER 

banner844
Yorumlar (3)
Kim geçirdi sınırdan.. 4 yıl önce
Güneyden sınır kapılarından kamyonetlerle alkışlarla çiçeklerle kim geçirdi onları..
nsm 4 yıl önce
ayrica insan azacik utanir yahu bu cümleyi kurarken. siz degil miydiniz hendeklerin kazilmasini, silahlarin depolanmasini, orduya pkk operasyon izninin verilmemesini hülloooog cekerek alkislayan?
nsm 4 yıl önce
sunu herkes bilsin. akp, esad'i düsürme hastaligina yakalanip suriye'de yarattigi pisligi temizlemeye calisiyor, kendi evlatlari yerine bizimkiler can veriyor, onlar vergiyi man'da öderken savas da vergilerimizle bize ödetiliyor, unutmayin.