banner851

banner955

ÖZLÜ, SU VERİLECEK ZAMANI ÖNCÜ HABER'E AÇIKLADI

Şiddetli yağıştan dolayı Beyköy su alma regülatörüne giden yol ve ana hat büyük zarar görmüştü. İki ayrı bölümden toplam 600 metrelik ana su hattın sel sularına kapılması üzerine şehre 2 gündür su verilememesine tepki gösteren vatandaşlara, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ den açıklama geldi. Özlü; yaptığı açıklamada tüm imkanların seferber edildiğini söyleyerek, "İlk işimiz kente su vermek. En geç bugün akşama kadar şehre su vermek için var gücümüzle çalışıyoruz.” Dedi.

Gündem 29.06.2022, 12:40 29.06.2022, 13:02
22227
ÖZLÜ, SU VERİLECEK ZAMANI ÖNCÜ HABER'E AÇIKLADI

 Düzce son yılların belki de en etkili sağanak yağışlarına maruz kaldı. Birçok köy yolu göçerek ulaşıma kapanırken, birçok ev ve iş yeri sular altında kaldı.

Öte yandan Regülatöre gelen kanalların sel sularına yenik düşmesi üzerine iki gündür su verilemeyen Kentte mağduriyet yaşayan vatandaşlar, Cami Şadırvanında akan musluklara akın ederken, Düzce Belediyesi’ne serzenişte bulunmuştu.

ÖZLÜ’DEN AÇIKLAMA GELDİ

Yağışların başladığı ilk andan itibaren sahada var gücüyle çalışan Düzce Belediyesi Ekipleri, yağışların şiddetine dayanamayarak taşan Uğur Suyunda hummalı bir çalışma yürütüyor.

Bu kapsamda su kesintisinin yaşanmasından dolayı sitem eden vatandaşlara Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’den açıklama geldi.

“Tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz”

Düzce Belediye başkanı Dr. Faruk Özlü Öncü Haber’e özel olarak yaptığı açıklamada, kente yeniden su vermek için tüm imkânların seferber edildiğini ifade ederek şunları söyledi; "Önceki geceden itibaren bölgemiz yoğun bir yağış aldı.

Ekiplerimiz yağışlar öncesinde olduğu gibi yağış anında da durmaksızın olumsuzlukları gidermek için çalıştı. Gece saatlerinde regülatörümüz arızalanmıştı.

“En geç bu akşama kadar şehre su vermek için var gücümüzle çalışıyoruz”

Sabaha karşı da regülatöre giden ana su hattı ve yollarımız uçtu. Ekiplerimiz var gücü ile şehre yeniden su vermek için canla başla çalışıyor. En geç bu akşama kadar şehre su vermek için var gücümüzle çalışıyoruz. " şeklinde konuştu.

Öte yandan bölgede Düzce Belediyesi DSİ ve İl Özel idare Müdürlüğünün desteği ile 10 Dozer, 10 Ekskavatör, 30 kamyon 5 loder yükleyici, yolun yeniden yapılarak su şebekesini eski haline getirmek için 24 saat esasına göre çalışıyor.

banner844
Yorumlar (15)
Seren seren 6 ay önce
2 temmuz cumartesi bugün kalıcı konutlarda hala su yok
Kalıcı konutlar 6 ay önce
29.06.2022 de gelecek denilen su 02.07.2022 de hala yok
Filiz 6 ay önce
Hala su yok ve yalan söyleniyor. Bugün yarın diyerek insanları oyalıyorlar
Vatandaşş 6 ay önce
Dünya tarihinin en kötü belediye başkanı
Vatandaş 6 ay önce
Ne zaman gelecek sular 3 gün oldu önceden tedbir almazsanız böyle olur insanları madur ediyorsunuz
Düzceli 6 ay önce
SÖYLEDİĞİNİZ VAKİTE UYUM GÖSTERİN DE VERİN ŞU SULARI ARTIK.
Hakan 6 ay önce
2023 te şu gelecek belediyeye ins
Gönül 6 ay önce
Su hayattır siz hayatımızı elimizden aldınız birde 3-5 ayda yapılacak işi 24 saatte yaptık diye gururlanıyorsunuz park bahçe yapacağınıza B planını yapaydınizda bizi perişan etmeseydiniz ....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız