banner851

banner955

ÖZLÜ VE MUTLU BİRLİKTE GÜZEL İŞLERE İMZA ATACAKLAR

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Başkanı Ahmet Mutlu, geçmişte çok iyi dostken bir süre aralarında soğuk rüzgârlar esmesine karşın Düzce için bütün kırgınlıkları arkalarında bırakarak memlekete hizmet için bir araya geldi. Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Öncü TV ve 100.2 Öncü Radyo ortak yayınında ilgiyle takip edilen Yorumluyorum programının son bölümünde “Memlekete hizmet noktasında kızgınlık, üzgünlük ve bunların hepsi bertaraf edilebiliyorsa bu güzel bir tablo.” diyerek bu birlikteliğin Düzce’ye kazandıracağını söyledi. Düzce’nin gençlerinin Türkiye ve dünyada söz sahibi olacağı günler için bir çalışma programının tertip edilerek uygulanması gerektiğinin altını çizen Ünsal, burada Özlü ve Mutlu’nun aktif şekilde rol oynayacağını söyledi.

Gündem 09.10.2021, 14:13
839
banner986

Geçtiğimiz aylarda Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Başkanlığı görevine seçilen Ahmet Mutlu yönetimiyle birlikte Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’yü ziyaret etti. Görüşmede vakıf tarafı projelerini Başkan Özlü’ye sundu. Özlü de Düzce için atılacak her güzel adımı birlikte atmaya hazır olduklarını ifade etti.

İkilinin geçmişte çok iyi dostken bir süre aralarında soğuk rüzgârlar esmesine karşın Düzce için bütün kırgınlıkları arkalarında bırakarak güzel bir birliktelik örneği ortaya koymaları kamuoyunda takdirle karşılandı. Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Öncü TV ve 100.2 Öncü Radyo ortak yayınında ilgiyle takip edilen Yorumluyorum programının son bölümünde Düzce’nin geleceğine yön verecek birlikteliğin başlangıcı olan bu görüşmeyi ve arka planını masaya yatırdı.

Ünsal, “Memlekete hizmet noktasında kızgınlık, üzgünlük ve bunların hepsi bertaraf edilebiliyorsa bu güzel bir tablo.” diyerek bu birlikteliğin Düzce’ye kazandıracağını söyledi. Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı’nın Düzce Üniversitesi’nin temellerini atan kuruluş olduğunu hatırlatan Ünsal, 2053 ve 2071 hedeflerine yürüyen Türkiye’de Düzce’nin zeki gençlerinin Türkiye ve dünyada söz sahibi olacağı günler için bir çalışma programının tertip edilerek uygulanması gerektiğinin altını çizdi.

Burada Özlü ve Mutlu’nun aktif şekilde rol oynayacağını kaydeden Ünsal, “Bugün Anayasa Mahkemesi’nin bozduğu, belediyelerin öğrencilere burs veremediği bir yapıda bursa, desteğe ve öngörüye ihtiyacı olan büyük hayalleri olan çok gencimiz var.” dedi.

İŞTE O PROGRAM

Bugün ÖncüRTV’de bir haber çıktı. ‘Ahmet Mutlu muradına erdi, mutlu günü’ diye esprili bir haber çıkıt. Bu haber çok enteresan. 28 Mayıs 2016’da Düzce Milletvekili Dr. Faruk Özlü; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olmuştu. Muhteşem bir karşılama oldu. Karşılamada İnönü Parkı’nın eski işletmecisi Cahit Aydın var. Eski Milletvekili İbrahim Korkmaz var. Ahmet Mutlu var. Cahit Aydın ‘Milletvekilimiz bakan oldu’ diye kurban kesiyor. İbrahim Korkmaz duasını ediyor. Ahmet Mutlu da danayı alıyor. Böyle bir tablo vardı. Aradan zaman geçti. Bu dostların arasına kara kediler girmiş, itilaflar başlamıştı. Herkes kendine göre kırgındı. İnsan sevdiğinden gördüğü olumsuzluktan etkilenir. Sevmiyorsa etkilemez zaten.

Bu diyalog Düzce için hayırlı olur

Gerek Faruk Özlü, gerek de Ahmet Mutlu tarafından beraber yürüdükleri yolda itilaflar olunca araya kara kedi girmişti. Aylar önce bizim de dâhil olduğumuz bir yemekte güzel bir diyalog başladı. Düzce için de hayırlı olur. Çünkü birisi Ahmet Mutlu, Düzce’de yıllardan beri siyaseti en güzel yapan isim. Birisi de Düzce’nin belediye başkanı, bakanı, büyüğü.

Mutlu üzerinde konsensüs oluştu

Burada bir manevra daha oldu. Sayın Ahmet Mutlu bir gün Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı başkanlığını talep etti. Akşamdan bir planlamayla beraber sabahleyin erkenden gittiğinde delege listesi yok mu derken orada bir konsensüs oluşturdu. Daha önceki başkan Yusuf Taşhan’a ‘Sen de artık yoruldun. Kenara çekil’ der gibi ‘Vakfı ayağa kaldıracağız’ dedi.

Bu vakıf üniversitenin temellerini attı

Ahmet Mutlu’nun en mutlu günü derken şunu izah etmeye çalıştık. Bu vakıf Sayın Ahmet Mutlu’nun babası Mansur Mutlu’nun da kurucular kurulu arasında olduğu bir vakıf. Bu vakıf Düzce Üniversitesi’nin temellerini attı.

Mutlu işin başına geçince icralar gelmeye başladı

Ama bu vakıfta enteresan bir şey daha var. Eskiden kantin vb. işletmişler. Şu anda Mutlu’nun ekibi çok güzel de bir yer açıyor. Konuralp’te bir yönetim kurulu yer tahsis etmiş. Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı ilk günlerine dönmek için bir heyecan içinde. Ancak bu vakfı yönetenler sigorta paralarını mı ödememiş artık ne olduysa Ahmet Mutlu bu işin başına geçtikten sonra icralar gelmeye başlamış. Taşhan’dayken var mıydı, yok muydu bilmiyoruz.

Bu tablo güzel bir tablo

Biz şunu çok güzel gördük. Kavganın kazananı yokmuş. Barışın veya uzlaşmanın her taraf kazananı. Gerek Mutlu’nun gerek Özlü’nün doğru eksenlerde memlekete fayda adına bundan sonra güzel hizmetleri olacağına inanıyorum.  Geçtiğimiz günlerde de Sayın Ahmet Mutlu ekibiyle beraber Sayın Dr. Faruk Özlü’yü makamında ziyaret edip vakfın çalışmaları ve öngörüleri hakkında bir istişarede bulundular. Bu çok güzel bir tablo. Bu günlerde de herhalde valilik ve ilgili birimleri vakıf olarak ziyaret ederler.

Düzce’nin etkili noktalardaki insan sayısı çok az

Buradaki en büyük enstantane şu. Memlekete hizmet noktasında kızgınlık, üzgünlük ve bunların hepsi bertaraf edilebiliyorsa bu güzel bir tablo. Bu bir. İkincisi Düzce’yi boydan boya ölçseniz 35-40 kilometre ve 400 bin nüfuslu bir il. İstanbul’un bir mahallesi değil Ankara’nın bir caddesi gibi. Küçük ve Türkiye’de çok da varlığı olan bir yer değil. Fakat Düzce’den baktığınız zaman gerek bürokrasi, gerek askeriye gerekse de akademi noktasında Türkiye’yi noktasında etkili noktada olan bizim insanımızın sayısı çok az. İnşallah bugün bu vakıf Mutlu’nun başkanlığında gerçekten bu memlekete ve millete hizmet edecek doktorundan, savcısından, generalinden, valisinden, akademisyeninden toplumun her alanda gözümüz, elimiz, kolumuz olacak gençlerin elinden tutup bu gençlere planlı bir şekilde maddi manevi ve içtimaı olarak destek sunup bu memleketin bugüne kadar çözülmeyen sorunlarında çok ciddi merhaleleler kaydedeceğine ben inanıyorum.

Düzce’nin her alanda etkili olması için adımlar atılacaktır

Vakfın yola çıkış amaçlarından biri de bu. O gün üniversiteyi kurdu. Bugün gelecek olan 10-20 sene sonra Türkiye’nin şartlarında Düzce’nin siyaset, bürokrasi, iş dünyası ve her alanda etkili olması adına adımlarını atacağına inanıyorum. Burada başta Sayın Dr. Faruk Özlü’yü, Sayın Ahmet Mutlu’yu tebrik ediyorum.  Kutluyorum. Düzce için çok güzel bir adım. Sayın Özlü’nün de bu vakfın faaliyetlerine katkı sunacağına inanıyorum. Zaman içinde toplumun her kesiminden katkı gelecektir.

Destek bekleyen büyük hayalleri olan çok gencimiz var

Bugün Anayasa Mahkemesi’nin bozduğu, belediyelerin öğrencilere burs veremediği bir yapıda bursa, desteğe ve öngörüye ihtiyacı olan büyük hayalleri olan çok gencimiz var. Bu bölgenin insanı çok zeki. Orhan Yavuz, Ümran Boru fabrikasının sahibi. Çok büyük bir yatırım. Bir gün gazeteci olarak ‘Efendim, siz neden burayı tercih ettiniz?’ diye sordum. Dedi ki ‘Ben buranın insanının gözünün içine baktım. Orada enerji ve zekâyı gördüm’ dedi.

Bu memleketin evladı çok zeki ve aktif. Türkiye’nin 2053 ve 2071 hedeflerine giderken Türkiye’ye ve dünyaya yön verecek beyinlerin yetişeceği bölge bizim burası. Bunların da bir plan dâhilinde yönetilmesi ve yönlendirilmesi lazım. Bunu da yapacak olan mutlaka eğitim camiası ama bunun dışında Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı olacaktır. Bu tablo Düzce’de hakikaten tecrübenin, akil olmanın, hoş görülü olmanın tablosudur. Bu tabloyu Düzce’ye yaşatanlara teşekkür ediyoruz.

banner844
Yorumlar (7)
Böyle haber mi yapılır..t 11 ay önce
Deme
can 11 ay önce
SENE 1978 DÜZCE AKCAKOCA ULASIM ESKI KÜLÜSDÜR KILIMASIZ DÖKÜLEN MÜNÜBÜSLERLE YOLCULUK SENE 2021 DEGISEN BIR SEY YOK DEVAM VE DURAKLAR BERBART KIRIK DÖKÜK ALMANYADAKI ULASIM EN SON TEKNOLOSI BIDE DÜZCEYE BAK
İŞİ BİLEN 11 ay önce
Sayın Ahmet mutlu daha önce hazine arazileri üzerinde yapmış olduğumuz Koparatif adı altındaÇalışmalar sonucu ele geçirmek istediğiniz arazi TaLanına Sayın Faruk özlü taş koymuştu Bu konuda herhalde anlaştınız hayırlı olsun
Betoncu 11 ay önce
Salla gelsin
METE 11 ay önce
HOCAM BIRAKIN BU İŞLERİ...MUTLU BEY DÜZCE İÇİN NE YAPMIŞTIR ..SADECE İSİM ÖN PLANDA OLSUN ESKİ PARTİ İŞLERİ ARTIK BİTTİ.
Erdi Davut 11 ay önce
KS Sitesindeki esnaf bir konuşsa.
Bu memleketin neden bir adım önde gidemeyeceğinin resmidir.
can 11 ay önce
DÜZCEDE DÜZEN YOK SIPOR SIKAGA GIT MOTORSIKLETLER YAYA YOLUNDAN GIDERLER PAR EDERLER AVRUPADA BÖYLE SEYLER GÖREMESIN VE ARABALAR NEDEN YAYA YOLARINA PAR EDERLER HE VE ULASIM BERBART DÜZCE AKCAKOCA YOLU ESKI KÜLÜSDÜRLERLE YOLCULUK
23
açık