banner851

banner614

ÖZLÜ’DEN ÖZCAN’A: AYIYLA BAŞLADI GEYİKLE BİTİRDİ

banner619

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü hızlı tren hattının Bolu - Düzce güzergâhından geçmesiyle ilgili konuştu. Başkan Özlü, "Konuyu siyasi alana çekmeye gerek yok. Konu teknik bir konudur" ifadelerini kullandı. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın hızlı tren konusu için Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan randevu istemesiyle ilgili de konuşan Özlü, “Tanju Bey ayıyla başladı, geyikle devam etti. Şimdi de hızlı trene binmeye çalışıyor. Cumhurbaşkanıyla görüşmesi hiç bir şey ifade etmez” diye konuştu.

banner846
Gündem 23.03.2021, 12:50 23.03.2021, 17:43
4579
banner844

65. Hükümet Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü hızlı tren hattının Bolu - Düzce güzergâhından geçmesiyle Bolu Gazetesi editörü duayen gazeteci Caner Güngör'e konuştu.

Bakanlar kurulunda iken konuyla ilgili olarak dönemin Ulaştırma Bakanı’yla bizzat görüştüğünü ifade eden Başkan Özlü, "Konu gündeme geldiği zaman ben de bakanlar kurulundaydım. Konuyu bizzat Ulaştırma Bakanı ile görüştüm. Bu konuyla ilgilide Ulaştırma Bakanlığı görevlileriyle bir toplantı organize ettim. Toplantıya da Milletvekilimiz Ayşe Keşir de bizzat katıldı” dedi.

“KONU SİYASİ DEĞİL TEKNİK”

Projenin siyasi değil teknik bir konu olduğunun altını çizen Özlü, “Bir kere projede durak görünmüyor. Yani İstanbul Ankara arasındaki hat nereye yapılırsa yapılsın bir durak yok. Bu konu siyasi bir konu değildir. Bu konu teknik bir konudur. Bunu siyasi alana çekmek yanlış. Şu an zaten teknik çalışmalar sürüyor" ifadelerini kullandı.

“TANJU BEY AYIYLA BAŞLADI, GEYİKLE DEVAM ETTİ”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın hızlı tren konusunu görüşmek için Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan randevu istemesine de değinen Özlü, "Tanju Bey ayıyla başladı, geyikle devam etti. Şimdi de hızlı trene binmeye çalışıyor. Cumhurbaşkanıyla görüşmesi hiç bir şey ifade etmez” sözleriyle Özcan’a yüklendi.

“SİYASİ ALANA ÇEKMEYE ÇALIŞIYOR”

“Bunu siyasi alana çekmeye çalışıyor” diyen Özlü, “Dediğim gibi bu teknik bir konudur ve üzerinde çalışma zaten yapılmaktadır. Yani konu zaten şu an Ulaştırma Bakanlığı’nın gündeminde olan konudur" şeklinde konuştu.

Yorumlar (19)
smmm 4 ay önce
hızlı tren illa ANKARA dan başlayıp İSTANBUL da mı bitmeli. bolu-düzce-sakarya-kocaeli nde bir nefes almasın mı? neden durak konulmuyor... konulursa yolcu sayıları da katlanacaktır. 10 dk beklese duraklarda yeter.
kaan 4 ay önce
Proje düzce için çok önemli lütfen buda kaçmasın siyaseti bırakın halka çalışın bu projeyi düzceye getirin
esra 4 ay önce
düzceye ulaşım sıkıntı uçağa binmek için izmit yada istanbula gitmek zorunda kalıyoruz. Hızlı trene binmek için sakarya ya gitmek zorunda kalıyoruz. Bu gidişte daha çok yol gideceğiz gibi duruyor.
Murat 4 ay önce
Sayın Özlü, hızlı tren bölgemizden geçse kötü mü olur.Bolu ile Düzce güç birliği yaparak hızlı treni getirse Düzceye ne zararı olur. Siyaseti bırakıp halka hizmet yapın.Bolu CHP li diye dışlamayın. Olan zarar halka olur.
Siyasiler nerede!! 4 ay önce
Başkan hızlı tren geçmeyecek boşuna uğraşmayın demiş açık açık.
Ne diyelim gerçek Düzce sevdalıları ile yola devam etmek de nasip olur inşAllah birgün.
Bitik 4 ay önce
İnsanların tercihleri kendi kalitesini belirler duzcelilerin seçtiği başkanda bu başkanın suçu yok suç duzcelilerin.. heryeri yıkıp park yapmaktan başka işi yok bu adamın.. ne caddelerde düzen var ne sokaklarda Hindistan bile daha düzenidir!! Boluya bakıp biraz belediyecilik biraz hizmet görsün. Tren duzceye gelse hem turizm hem hizmet hem eğitim sektörlerine can katar ama otobüs firmalarının korkusuna dediyse bu sözleri onları bilemem.
duzcelı 4 ay önce
sende bı sey yap bıtırde elaleme laf soyle
Ali 4 ay önce
Sayın bakanım biraz bastırırsanız teknik konularda çözülür denizin altından yol yapıyorlar zaten adı üstünde Düzce Bolu Sakarya Kocaeli de durak olsa ne olur 20 dakika fark eder 4 il birlikte hareket edilebilir iş işten geçmeden elinizi atın lütfen
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın